Dövizini bozdurana indirim sunan inşaat firmaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısıyla birlikte başlayan "yastık altı dövizlerinin Türk lirasına çevrilmesi" kampanyasına çok sayıda inşaat firmasından da destek geldi

Dövizini bozdurana indirim sunan inşaat firmaları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla birlikte başlayan "yastık altı dövizlerin Türk lirasına çevrilmesi" girişimi, ülke çapında büyük bir katılımla devam ediyor. Başta vatandaşlar olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarının da dövizden Türk lirasına geçiş kararı aldığı  son dönemde çok sayıda inşaat firmasının da dolar bozduran vatandaşlara yönelik indirim kampanyaları geliştirdiği görüldü. İşte o firmalardan bazıları:

DKY İnşaat: DKY İnşaat peşin alımlarını döviz bozdurarak TL üzerinden yapan yatırımcıya, kampanya indirimlerine ek olarak yüzde 2.5 oranında ek indirim sunuyor.

Huzurlu İnşaat: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı üzerine harekete geçen Huzurlu İnşaat, Huzurlu Marmara projesinden ev almak isteyen yatırımcıya yönelik bir kampanya hazırladı. Kampanya kapsamında 10 bin dolar bozduranlara yüzde 10'luk indirim imkanı sunulacak.

Dövizini bozdurana indirim sunan inşaat firmaları

Ege Yapı: Doların yükselişi karşısında Türk lirasını güçlendirme seferberliğine katılım gösteren Ege Yapı da, konut satışlarını 3 sene boyunca Türk lirası ile yapacağını açıkladı.

Beyttürk İnşaat: 2017 yılında 1.000'i aşkın konut inşa etmeyi planlayan Beyttürk İnşaat da, yabancıya satış dahil tüm işlemlerde Türk lirası kullanma kararı aldı. 

Babacan Yapı: Babacan Yapı, dövizini bozduran ve belgesini getiren yatırımcıya tüm projelerinde yüzde 20 oranında indirim yapacağını açıkladı. 

Irmak Group: Irmak Group bünyesinde faaliyet gösteren İDA Gold ve Irmak Döviz bürolarından 50 bin dolar ve euro bozduran vatandaşlara gram altın hediye ediyor. 

Fuzul Grup: 2017 yılını yatırım yılı kabul eden Fuzul Grup da, konut satışında döviz kullanılmaması kararı aldı. Grup, Olimpa AVM'de de TL ile kiralama döneminin süreceğini açıkladı.

Artaş İnşaat: Artaş İnşaat, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı doğrultusunda bünyesinde faaliyet gösteren ArenaPark, ArmoniPark ve Kayseri Park AVM'lerinde Türk lirası kullanımı kararını uygulamaya başladı

Dövizini bozdurana indirim sunan inşaat firmaları