Dumankaya İnşaat'tan Himmet operasyonu açıklaması

Dumankaya İnşaat, "Paralel Devlet Yapılanması" soruşturması kapsamında gerçekleşen gözaltılarla ilgili bir basın açıklaması yaptı

Dumankaya İnşaat'tan Himmet operasyonu açıklaması

Dumankaya İnşaat, emniyet birimleri tarafından "Paralel Devlet Yapılanması" iddiasıyla yürütülen "Himmet" operasyonu kapsamında, Onursal Başkan Halit Dumankaya ve Uğur Dumankaya'nın gözaltına alınması ile ilgili bir açıklama yaptı. 

Dumankaya'dan basın açıklaması
Yapılan açıklamada Basın Yayın organlarında yer alan haberler doğrulanırken, Yönetim Kurulu Üyeleri'nin 18 Nisan 2016 Pazartesi(bugün) bilgilerine başvurulmak üzere Mali Şube Müdürlüğü'ne davet edildiği vurgulandı. Dumankaya tarafından yapılan açıklamada:

"53 yıldır ülke ekonomimiz ve insanlarımız için değer yaratmak ilkesi doğrultusunda faaliyet gösteren Dumankaya İnşaat, kurulduğu günden itibaren tüm hukuki ve mali yükümlülüklerini titizlikle yerine getirmiş, ülkemizin kalkınması ve insanımızın gelişimi için çalışmış ve çalışmaktadır. Kurumumuz, süreçle ilgili gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmaya devam edecektir." ifadelerine yer verildi. 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Paralel devlet yapılanması soruşturmasında son durak: Dumankaya
İstanbul merkezli ve 9 kenti kapsayacak şekilde düzenlenen "Paralel Devlet Yapılanması" soruşturması kapsamında gözaltına alınan 100'ü aşkın kişi arasında Dumankaya İnşaat Onursal Başkanı Halit Dumankaya, Uğur Dumankaya, Semih Serhat Dumankaya ve Ayla Dumankaya da bulunuyor. 

İnşaat sektöründe paralel iddiası
Savcı Hüseyin Önelge tarafından yürütülen soruşturmada "Paralel Devlet Yapılanması" olarak tanımlanan oluşuma üyelik, yöneticilik, resmi ve özel belge sahteciliği, kara para aklama ve himmet toplama gibi iddialardan hareketle 140 kişi hakkında gözaltı kararı alındı.