Dumankaya bilinirlik araştırmasının zirvesinde

Nielsen tarafından gerçekleştirilen "Bilinirlik ve Marka Algı Araştırması"na göre Dumankaya İnşaat, 2015 yılının en çok bilinen iki inşaat şirketinden biri oldu.

Dumankaya bilinirlik araştırmasının zirvesinde

Dumankaya İnşaat, 2006 yılından bu yana gerçekleştirdiği Bilinirlik ve Marka Algı Araştırması'nın 2015 yılı sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Nielsen tarafından hazırlanan anlaşmanın bu yılki verilerine göre Dumankaya 2015'in en çok bilinen iki inşaat şirketinden biri oldu.

Dumankaya inşaat en çok bilinen iki inşaat şirketinden biri
Araştırma sonuçlarına göre Dumankaya İnşaat, tüketici beğeni oranını 2014 yılına kıyasla daha da ileriye götürdü. En çok beğenilen inşaat şirketi listesinin ilk sırasında yer laan Dumankaya, 2014 yılında yüzde 64 olan beğeni oranını büyük bir yükseliş ile yüzde 72'ye yükseltti. Firma spontan bilinirlik açısından da ilk iki inşaat şirketinden biri olarak nitelendirildi. 

Dumankaya'nın 2016'daki dev hedefleri hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın...

2015 Kasım ve Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen araştırma kapsamında, İstanbul'da ve 500 kişi ile gerçekleştirilen yüz yüze görüşmeler, marka bilinirliği ve marka beğenisi gibi hususları mercek altına aldı. Elde edilen sonuçları değerlendiren Dumankaya Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, Nielsen'in Bilinirlik ve Marka Algı Araştırması'ndan elde edilen verilerin mutluluk verici olduğunu söyledi. Markaya yapılan yatırımın tüketici ile sağlıklı bağlar geliştirilmesine katkı sunduğunu söyleyen Dumankaya:

"Dumankaya olarak geliştirdiğimiz konutlar ve yenilikçi fikirler kadar markamıza da çok ciddi yatırımlar yapıyoruz ve yaptığımız tüm faaliyetleri ölçümleyerek kendimizi sürekli sınıyoruz. Marka bilinirliğimizi, beğeni yüzdemizi her geçen gün anlamlı bir şekilde artırıyor ve marka hikâyemizi geliştiriyoruz. Sahip olduğumuz çalışma anlayışımız ve ekibimiz ile birlikte yeni projeler üretmeye ve yeni başarı hikâyeleri yazmaya devam edeceğiz" dedi. 

 

Firma Bilgisi: Dumankaya Inşaat