Dünya parke sektörü, ZGF 2013 forumunda buluşuyor

Bu yıl inşaat sektörünün de büyük ilgi gösterdiği DOMOTEX Middle East Halı ve Zemin Fuarı’ nda, ZGF 2013 başlıklı bir forum düzenleneceği belirtildi

Dünya parke sektörü, ZGF 2013 forumunda  buluşuyor

23 Ağustos 2013/ Emlakwebtv

Dünya parke sektörünün geleceğinin konuşulacağı ZGF 2013 forumu, İstanbul Fuar Merkezi’ndeki Domotex Middle East Fuarı kapsamında 08.Kasım.2013Cuma günü, saat 14.30’ta yapılacağı kayedildi. Dünya çapından uzmanların ve sektör yetkililerinin bir araya geleceği forum, Deutsche Messe Worldwide - Hannover Messe International İstanbul, GET Dış Ticaret – ORSİAD Gazetesi ortak çalışması olacağı bildirildi.

Dünya parke sektörünün geleceğini aydınlatacak çok önemli bir organizasyon olan ZGF 2013’ün konu başlığı “Parke Sektörüne Uluslararası Bakış” olarak belirlendi. Alt başlıklar ve tartışılacak konular arasında; Sürdürebilir Üretim, Sürdürebilir İstihdam konuları yer alıyor. Forumda, parke sektörü konularında uzman ve tecrübeli dernek başkanları ve yetkililerce, enine boyuna irdelenip, gelecek yıllarda yapılacak olan eylem planlarının da yol haritası çizilecek. Konuşmacıların ve moderatörün yönlendirmesi ve foruma gelen izleyicilerin soru-cevap şeklinde aktif katılımıyla zenginleşecek olan ZGF 2013, parke sektörü için yeni gelişmelerin adresi olmayı hedefliyor.

Forumun moderatörlüğünü İstanbul Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Naci Güngör'ün yapılacağı söylendi. Diğer konuşmacılar arasında Yıldız Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yön. Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Yıldız, Kastamonu Entegre A.Ş. Parke Satış Müdürü Ahmet Çetinkaya, Avrupa Laminat Parke Üreticileri Derneği EPLF Yönetici Direktörü Peter H. Meyer, Amerikan Ahşap İhracat Konseyi AHEC Mimari Pazarlama Danışmanı Criswell Davis, Parke Sanayi Avrupa Federasyonu FEP Genel Sekreteri François Sougnez 
bulunuyor.

Türkiye’nin inşaat sektörü grafiği yeniden yükselişte

Danışmanlık şirketi Ernst & Young’ın “Avrupa Gayri Menkul Yatırım Eğilimleri 2013” raporuna göre Türkiye emlak yatırımı açısından Avrupa’nın gözde ülkeleri arasında yer alıyor. Fuar yetkilileri, İnşaat sektörünün 2013 yılında %5’lik bir büyüme beklentisi ve hükümetinin “Kentsel Dönüşüm Projesi” ile önümüzdeki 20 yıl içinde apartman daireleri ve büyük yerleşim komplekslerine yapılması öngörülen 400 milyar dolarlık yatırımın, sektörün yan sanayisine de katkı sağlayacağını belirtiyor. Bu bağlamda DOMOTEX’ te sergilenecek ürün portföyünün bu yıl inşaat sektörünün özel ihtiyaçlarına cevap verecek çeşitlilikte olacağını ekliyorlar.

Ürün portföyü ve ziyaretçi profili

Bu yılki DOMOTEX Middle East’t, el yapımı ürünler (halı, kilim ve paspaslar) makine ürünleri ( halı, kilim ve dokuma zemin kaplamaları), esnek yer doşemeleri, laminat, ahşap ve parkelerin yanı sıra, doğal taş, mermer ve seramik yer karoları, yapay çim ve spor zeminler, elyaf, iplik ve dokuma kumaşlar sergilenecek. Ayrıca, en son döşeme, temizleme ve uygulama teknolojileri, tekstil makine ve aksesuarları da yer alacak.
Fuar, zemin kaplama malzemesi toptancı/perakendecileri, ithalat/ihracatçıları, mimarlar, iç mimarlar, endüstriyel ürün tasarımcıları, inşaat firmaları ve müteahhitler gibi endüstri profesyonellerince ziyaret edilecek. Aralarında satın almacılar, kamu kurum ve kuruluşları üst düzey yöneticileri, hastaneler, eğitim kurumları, spor merkezleri, imalatçı firmalar oteller, alışveriş ve iş merkezleri ile yat imalatı endüstrisinden önemli kurum ve kişiler de fuara özel olarak davet edilecek.

Dünyada DOMOTEX:

Deutsche Messe DOMOTEX markası altında toplam dört ticari fuar düzenlemektedir. 2014 DOMOTEX fuar sezonu 11 Ocak’ta Hannover’de başlayıp dört gün boyunca devam edecek, dünya lideri DOMOTEX’in orjinal ve en büyük fuar etkinliği ile başlayacak. İki ay sonra, 25 - 27 Mart 2014 tarihleri arasında Deutsche Messe kuruluşu Hannover Milano Fairs Shanghai ile VNU Exhibitions Asia ve Build Your Dream ortak organizasyonuyla Şangay’da düzenlenecek DOMOTEX Asia/CHINAFLOOR tüm Asya-Pasifik bölgesini hedeflemektedir. Bunun hemen ardından 1 - 3 Nisan tarihleri arasında Rusya ve CIS ülkelerinden gelen endüstri temsilcileri DOMOTEX Russia’ya katılmak üzere Rusya’da buluşacak. 

Firma Bilgisi: Arke