Duygu Erten Emlakwebtv’ye konuştu

Türkiye GRI 2014 etkinliğinin katılımcıları arasında yer alan ÇEDBİK Yönetim Kurulu Başkanı Duygu Erten, 3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi’nin programını Emlakwebtv’ye anlattı

14 Ocak 2014 / emlakwebtv
Gayrimenkul sektörü temsilcilerinin buluştuğu Türkiye GRI 2014’e katılan Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) Yönetim Kurulu Başkanı Duygu Erten, 3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi ve ulusal yeşil bina sertifikası oluşturmaya yönelik açıklamalarda bulundu.  

Şubat ayında Türkiye’de gerçekleştirilecek etkinlikte Avrupa’daki tüm yeşil bina konseyleri temsilcilerini ağırlayacaklarını belirten Erten, ülkelerin yeşil bina politikaları ve mevcut durumu hakkında toplantılar yapacaklarını söyledi.

Ulusal yeşil bina sertifikasını oluşturmak için 10’dan fazla üniversiteyle çalıştıklarını ifade eden Erten, bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’yla da bir protokol imzaladıklarını belirtti. Erten, “Altyapı çalışmalarını tamamladık. Türk Standartları Enstitüsü’ne başvurduk. TSE’nin bu yaptığımız kılavuzun atıfta bulunduğu standartları tamamlaması gerekiyor” dedi.