Ege'nin lik Praktiker mağazası Datça'da açıldı

Praktiker, Ege Bölgesi'ndeki ilk mağazasını bölgenin önemli turizm beldelerinden Datça'da açtı

Ege'nin lik Praktiker mağazası Datça'da açıldı

Açılışta konuşan Praktiker Türkiye Genel Müdürü Tayfun Kutlu, Datça mağazasının Praktiker'in ilk franchise mağazası olduğunu belirterek, Datçalıların tüm yaşam alanları için her türlü ihtiyaçlarını tek bir noktadan karşılayabileceklerini söyledi. Kolay ulaşılabilir yapı marketi konsepti ile sektöre yeni bir bakış açısı getirdiklerini belirten Kutlu, "Herkesin yürüyerek eviyle, yazlığıyla, ofisiyle veya bahçesiyle ilgili her türlü ihtiyacını hızlıca karşılayacağı mağazalar yapıyoruz. Datça mağazamızda da yaşam alanlarının yenilenmesi, tamiratı ve dekorasyonu için müşterilerimizin ihtiyacı olan tüm pratik çözümleri, en uygun fiyatlarla sunuyoruz. Raflarda mutfak ve banyo ürünlerinden mobilyaya, el aletlerinden yapı malzemelerine binlerce ürün yer alıyor" dedi.

Ege Bölgesi'ne 30 Praktiker Mağazası
Praktiker'in yapı marketi ve ev geliştirme sektöründe dünyanın en değerli markaları arasında yer aldığını ve Türkiye'de kendi mağazalarının yanı sıra franchise ile de büyüdüklerini anlatan Kutlu, "Büyüklüğü 300-1000 metrekare arasında değişen Praktiker Pratik ve 1000 metrekare ve üzeri metrekarelerde Praktiker mağazaları açarak, iki farklı mağaza konseptiyle müşterilerimize hitap ediyoruz. Türkiye'nin her ilinde ve gelişmiş ilçelerinde mağazalar açmayı planlıyoruz. Ege Bölgesi'ndeki mağaza sayımızı da 5 yıl içerinde 30'a çıkarmayı hedefliyoruz'' dedi.

Bölgenin organize yapı marketine duyduğu ihtiyacı gördüklerini belirten Datça Praktiker Pratik mağazasının yatırımcısı Lindos İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erol Karakullukçu ise şunları söyledi: "Datça, tüm Türkiye'de tanınan ve hızla gelişen bir tatil beldemiz. Burada yapı market ve ev geliştirme ürünlerini birlikte sunan bir mağaza olmadığı için Praktiker Pratik ile bu alandaki açığı kapatmayı hedefledik. Datça'daki yazlıklarına İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük şehirlerden gelen misafirlerimiz de geldikleri yerlerdeki olanakları burada, mağazamızda da bulabilecekler. Ev geliştirme ve yapı marketi alanındaki en pratik çözümü onların ayağına getirdik."