EKODesign konferansı toplandı

EmlakWebTv'nin basın sponsorluğunda gerçekleşen EKODesign konferansına yeşil bina ve sürdürülebilirlik konuları hakim oldu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yayımlanan Yeşil Bina Yönetmeliği ülkemize özgü marka değeri olan yeşil bina ve yerleşimlerin olmasını hedefliyor. Hayatımızın her alanında hızla yaygınlaşmakta olan sürdürülebilirlik kavramı, inşaat sektöründe de çevre, ekonomi, sosyal etkiler ile birlikte kalite ve markalaşma anlamında da önemli bir farkındalık yaratıyor. Buna yönelik inşaat sektöründe yenilenebilir enerjiye dayanan, enerji verimli, çevre dostu, yerel malzemeler ile üretilmiş sürdürülebilir yeşil binaların ve yerleşim alanlarının artırılması ve yaygınlaştırılması hedefleniyor. Yaşadığımız mekanları ve şehirlerle birlikte hayatımızı da önemli ölçüde değiştirecek yönetmelik de doğal olarak EKODesign Konferansı'nın gündeminde yer aldı.

Konuşmacılardan Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Makine Mühendisi, Enerji Yöneticisi Haluk Seviçli Eskişehir Tepebaşı Belediyesi'nin akıllı kent projesi kapsamında yapılan uygulamaları ve Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası'nın nasıl enerji verimli bir binaya dönüştürüldüğünü anlattı.