Emlak 2013'teki tek gayrimenkul danışmanlık firması ERA Türkiye

ERA Türkiye’nin Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu, Emlak 2013 Fuarı'nı ve gayrimenkul sektörünü değerlendirdi ve ERA Türkiye’yi emlakwebtv’ye anlattı

emlakwebtv

5-8 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen Emlak 2013 Konut, işyeri satınalma kiralama ve finansman fuarında standı olan tek gayrimenkul danışmanlık firması ERA Türkiye’nin Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu, fuarı ve gayrimenkul sektörünü değerlendirdi ve ERA Türkiye’yi emlakwebtv’ye anlattı.

ERA Türkiye’nin Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu; “Ülkemizde bu sektörün yasasız olarak yola çıkması nedeniyle günümüzde satışların yüzde 70’i mal sahipleri üzerinden gerçekleşiyor.  Markalı konut üreticilerinin bu pazardaki payı ise sadece yüzde 5. Amerika’da ise bu oran yüzde 95’lere kadar çıkıyor. Bu oranların artması gerekiyor, bu da yasaların yeniden düzenlenmesi ile gerçekleşecek” dedi. 

Eğitim şart...
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteği ile üzerinde çalışılan Emlak Komisyonculuğu Yasa Tasarısı’nın onaylanmasını takiben, sektörde eğitim ihtiyacının ortaya çıkacağını belirten Can Ekşioğlu; “ERA Türkiye olarak hayata geçireceğimiz ERA Akademi ile biz bu ihtiyacın zeminini hazırlıyoruz. Gayrimenkul danışmanlığı sektörü sadece iki kişinin bir araya getirilmesi değil, iki taraf arasında güvenli ve profesyonel bir platformda gerekli bilgi akışının sağlam bir şekilde yapılıyor olmasıdır. Bunun için de ciddi bir eğitim şarttır. Sektörün ilerleme kaydedebilmesi için satış tekniklerine hakim, teknolojiyi yakından takip eden ve yabancı dil bilgisi olan gayrimenkul danışmanlarının yetişmesi büyük önem taşıyor. Tüm bu kriterleri göz önünde bulunduran eğitim anlayışımızın müşteri memnuniyetini de beraberinde getirdiğini gördük. Kalder ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği sayesinde, Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi Araştırması’na ‘Gayrimenkul Danışmanlığı’ sektörünü açtırarak, bu konuya verdiğimiz önemi ortaya koyuyoruz.” diye belirtti.

 

 

Firma Bilgisi: Era Türkiye