Emlak Konut İstinye arsa ihalesi sonucu

Emlak Konut GYO'nun Sarıyer İstinye arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı ihalesinin 1. oturumu 3 Mart 2015 tarihinde yapıldı

Emlak Konut İstinye arsa ihalesi sonucu

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından yapılan "İstanbul Sarıyer İstinye arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesi"nin 1. oturumu 3 Mart 2015 Salı günü saat 14.30'da yapıldı.

İhaleye teklif veren 8 şirket; Urbacon Trading and Contracting (UCC)- Akayteks Tekstil Pazarlama Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. İş Ortaklığı, Maksem Yapı Ticaret AŞ, Durmaz İnşaat Taahhüt Ticaret Ltd. Şti-Egemen İnşaat ve Ticaret AŞ-Summa Turizm Yatırım AŞ İş Ortalığı, Teknik Yapı Konut Sanayi ve Ticaret AŞ-Emay İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret AŞ İş Ortaklığı, İzka Gayrimenkul Proje Turizm İnşaat Ticaret Ltd. Şti, Be-Ma İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti-Osmanbey Emlak İnşaat ve Dış Ticaret Ltd. Şti. İş Ortaklığı, DAP Yapı Sanayi ve Ticaret AŞ, Tahincioğlu Gayrimenkul İnşaat ve Turizm AŞ-Tahincioğlu Yapı İnşaat AŞ-Nida İnşaat ve Turizm AŞ İş Ortaklığı oldu.

İhalede en yüksek teklifi 1 milyar 224 milyon TL ile Urbacon Trading And Contracting ve Akayteks Teksti verdi. Firmanın verdiği arsa satışı toplam geliri rakamı 2 milyar 400 milyon TL; şirket payı gelir oranı ise yüzde 51 olarak belirlendi.