Emlak Konut İstinye arsasını Tahincioğlu kaptı

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Sarıyer İstinye'de Emirgan Korusu'na komşu konumdaki arsanın ihalesinin 2’nci oturumunu gerçekleştirdi.

Emlak Konut İstinye arsasını Tahincioğlu kaptı

14 Mart 2015 / Posta Gazetesi 

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Sarıyer İstinye'de Emirgan Korusu'na komşu konumdaki arsanın ihalesinin 2'nci oturumunu gerçekleştirdi. İkinci oturumda pazarlık ve açık artırma turları yapıldı. 4 grubun teklif verdiği ihaleye, Urbacon Trading and Contracting (UCC)- Akayteks Tekstil Pazarlama Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. İş Ortaklığı, Teknik Yapı Konut Sanayi ve Ticaret AŞ-Emay İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret AŞ İş Ortaklığı, DAP Yapı Sanayi ve Ticaret AŞ, Tahincioğlu Gayrimenkul İnşaat ve Turizm AŞ-Tahincioğlu Yapı İnşaat AŞ-Nida İnşaat ve Turizm AŞ İş Ortaklığı katıldı. İhaleyi 3.672 milyon TL ile en yüksek teklifi veren Tahincioğlu -Tahincioğlu Yapı İnşaat -Nida İnşaat İş Ortaklığı kazandı.

İhaleyi kazanan Tahincioğlu Gayrimenkul, 108 bin 700 metrekare inşaat hakkını da elde etmiş oldu. Arsanın üzerinde turizm tesis alanı yapılacak. 158 bin 497 metrekarelik arsa için verilen teklifler ise şöyle oldu;

1- Urbacan Trading And Contracting (UCC) - Akasteks Tekstil İş Ortaklığı: arsa satışı karşılığı satış toplam geliri için 2 milyar 716 milyon 875 lira önerdi. Firma bu rakamın yüzde 51'ini yani 1 milyar 385 milyon 606 bin lirasını Emlak Konut GYO'ya teklif etti.

2- Tahincioğlu Gayrimenkul - Tahincioğlu Yapı - Nida İnşaat İş Ortaklığı: arsa satışı karşılığı satış toplam geliri için 3 milyar 672 milyon verdi. İş ortaklığı bu fiyatın yüzde 51.1'ini Emlak Konut'a teklif etti. 1 milyar 876 milyon 392 bin lira olan bu rakam Tahincioğlu'na arsayı kazandırdı.

3- Dap Yapı: arsa satışı karşılığı satış toplam geliri için 3 milyar 260 milyon teklif etti. Şirket bu rakamın yüzde 51'ini yani 1 milyar 662 milyon lirasını Emlak Konut GYO'a önerdi.

4- Teknik Yapı - Emay İnşaat İş Ortaklığı: arsa satışı karşılığı satış toplam geliri için 3 milyar 260 milyon lira teklif etti. İş ortaklığı bu rakamın yüzde 52.1'ini yani 1 milyar 667 milyon 200 bin lirasını Emlak Konut'a önerdi.