Emlak Konut'tan çatı kuruluş açıklaması

Bugün medyada yer alan çatı kuruluş haberlerine ilişkin bir açıklama yapan Emlak Konut, "gelir paylaşımlı projelerin" yüklenicileriyle istişare edildiğini ve bir kampanya çalışmasının yürütülmekte olduğunu söyledi

Emlak Konut'tan çatı kuruluş açıklaması

Emlak Konut GYO, bugün medya organlarında yer alan çatı kuruluş haberlerine ilişkin bir açıklama yaptı. Kamuyu Aydınlatma Platformu-KAP'a yaptığı açıklamada firma, yüklenicilerle istişare edilerek yürütülen bir kampanyanın var olduğunu doğruladı. 

Emlak Konut'un çatı kuruluş açıklamasına sektör temsicilerinden destek geldi... Ayrıntılar için tıklayın...

Emlak Konut'tan KAP'a açıklama
Bugün farklı basın yayın organlarında yer alan ve Emlak Konut'un tüm konut projelerini bünyesinde barındıracak bir çatı kuruluş hazırlığı yaptığı yönündeki haberlere ilişkin firma tarafından bir düzeltme geldi. Yaptığı açıklamada, firmanın "Gelir Paylaşımlı projelerde" yüklenicilerle istişare edilerek bir kampanya çalışması yürütüleceğine dikkat çekildi. Emlak Konut açıklamasında:

"Bugün bazı basın kuruluşlarında Emlak Konutun tüm konut projelerini bünyesinde kurulacak bir çatı şirketinde toplayarak kampanya düzenleyeceği ve onlara finansal destek sağlayacağı yönünde bazı açıklamalar yayınlanmıştır. Emlak Konut olarak Gelir Paylaşımlı projelerimizde  yüklenicilerle istişare ederek  bir kampanya  çalışması yürütmekteyiz. Bu çalışmamızın ayrıntıları belli olunca kamuoyuyla paylaşacağımızı saygıyla duyururuz." ifadelerine yer verildi. 

Emlak Konut'tan çatı kuruluş açıklaması

İstanbul Finans Merkezi'nin yapı ruhsatları alındı
Diğer taraftan Emlak Konut, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi kapsamında yer alan 53 ticari üniteden oluşan bağımsız bölümlerin yapı ruhsatların 14 Temmuz 2016 tarihinde aldığını açıkladı.