Emlak Konut'tan Kayabaşı ve Ataşehir açıklaması

Emlak Konut GYO, İstanbul Kayabaşı Emlak Konutları 2. Etap ihalesi ve Ataşehir altyapı ve çevre düzenleme inşaatları işinde, Kalyon İnşaat ile sözleşmenin imzalandığını duyurdu

Emlak Konut'tan Kayabaşı ve Ataşehir açıklaması

"Emlak Konut GYO geçen ay içerisinde ihalesi gerçekleştirilen İstanbul Kayabaşı 2. Etap ve Ataşehir projeleri için yüklenici firma Kalyon İnşaat San. ve Tic. A.Ş. ile sözleşmenin imzalandığını duyurdu. Anlaşma, "İstanbul Kayabaşı Emlak Konutları 2. Etap'ta yer alan" konut, altyapı ve çevre düzenleme inşaatları ile Ataşehir'de inşa edilecek olan okul, spor salonu ve ilçe emniyet müdürlüğü ek hizmet binalarını kapsıyor.

Emlak Konut'tan KAP'a açıklama
Emlak Konut GYO tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada, anlaşmanın 02.02.2016 tarihinde imzalandığı belirtirildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Şirketimiz anahtar teslim projelerinden "İstanbul Kayabaşı Emlak Konutları 2. Etap Konut, Altyapı ve Çevre Düzenleme İnşaatları ile Ataşehir İlçesinde; Okul, Spor Salonu ve İlçe Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmet Binası Yapım ve Tadilat İşleri" nin sözleşmesi, Yüklenici "Kalyon İnş. San. ve Tic. A.Ş." ile 02.02.2016 tarihinde imzalanmıştır."

İhaleye en yüksek teklifi kim vermişti? Ayrıntılar için tıklayın...

24 firma teklif vermişti
Söz konusu ihalelerin 12.01.2016 tarihinde saat 14.30'da gerçekleştirilen ikinci oturumuna 24 firma tarafından teklif verilmişti. İhalede en yüksek teklif İntaya İnş-İntes İş ortaklığı tarafından 106.990.000,00 TL ile yapılmıştı.