En iyi projeler Boat Show’da görücüye çıktı

Aralarında Ağaoğlu, Çukurova Kent Yapı, Gürallar Yapı ve Gedizler Yapı’nın da olduğu 7 şirket, milyon dolarlık yatırımlarla hayata geçirdikleri lüks konut ve ofis projelerini 32. Boat Show’da tanıtıyor

En iyi projeler Boat Show’da görücüye çıktı

23.09.2013 / Emlakwebtv

Elif Akın

Deniz ve tekne tutkunlarının her yıl merakla beklediği Boat Show fuarı, bu yıl gayrimenkul sektörü için fırsat oldu. Aralarında Ağaoğlu, Gürallar Yapı, Çukurova Kent Yapı, Delmar Yapı ve Gedizler Yapı’nın da yer aldığı 7 inşaat şirketinin stant açtığı fuarda, milyon euroluk mega yat ve yelkenlileri görmeye gelenler, İstanbul Anadolu yakasındaki lüks konut ve ofis projeleri hakkında da bilgi alıyor. Ziyaretçilerin projelere olan ilgisinden memnun olan şirket yetkilileri, 9 günlük fuar sonunda hedefledikleri satış rakamlarına ulaşacaklarını söylüyor.

Marka bilinirliğini artırmak için gelir grubu yüksek bir kitleye hitap eden Marintürk İstanbul City Port’ta düzenlenen 32. Boat Show’a katıldıklarını söyleyen Gedizler Yapı Satış ve Pazarlama Müdürü Şafak Bamyacı, Samcaktepe’de inşa ettikleri Ev’re projesine gösterilen ilgiden de memnun olduklarını dile getiriyor. Bamyacı, iki günde bir konut satışı, üç de satış ofisine yönlendirme gerçekleştirdiklerini belirtiyor.  

Fuara özel 120 vadeli kredi

Kartal’da inşaatı devam eden 36 katlı rezidans projesi Çukurova Tower ile fuarda yer aldıklarını söyleyen Çukurova Gayrimenkul Satış Müdürü Nuray Yıldız ise hedef kitlelerinin A+ ve A ve B sınıfı olduğunu belirtiyor. “Projenin yüzde 70’inin satışını gerçekleştirdik. Satışlarımız oldukça iyi gidiyor” diyen Yıldız, fuara özel bir kampanya düzenlediklerini de söylüyor. Kampanya kapsamında Çukurova Tower’dan tercih edilen konut tutarının yüzde 25’i kadar peşinatı teslimde ödemenin mümkün olduğunu ifade eden Yıldız, geri kalanı için ise projeye özel faiz oranlarıyla ve 120 aya varan vadelerle kredi alınabildiğini vurguluyor.

Yüzde 60’ı satıldı

Ticari ofis projeleri geliştiren Gürallar Yapı da Kartal’da inşa ettiği Lapis Han projesiyle fuara katılıyor.  “İki günde 4 opsiyonlanmış bir de satışı tamamlanmış ofisimiz bulunuyor” diyen Gürallar Yapı Özel Müşteri Hizmetleri Yöneticisi Ayşe Karakök, 180 ticari ofisten oluşan projenin yaklaşık yüzde 60’nın satışının tamamlandığını ifade ediyor.

Ödüllü projeye ilgi büyük

Delmar Yapı, fuara Dünya Gayrimenkul Oskarları’nda (International Property Awards)  Dünyanın En iyi Rezidans Mimari Projesi ödülünü alan Elit Grand Palas projesiyle katılıyor. “Gerek aldığı ödüller gerek ise saray konseptli bir rezidans projesi olması sebebiyle fuara gelen ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor” diyen Delmar Yapı Kurumsal İletişim ve Sosyal Medya Uzmanı Nazlı Üsküplü, 532 daireden oluşan projenin yüzde 90’ının satıldığını belirtiyor.

Mesa Mesken ise fuarda Kartall Mesa, Sahill Mesa, Çamlıca’da Mesa olmak üzere üç projesini tanıtıyor. Mesa Mesken İstanbul Satış ve  Pazarlama Bölge Müdürü Yalın Arıyeşil, Kartall Mesa’nın yüzde 67’si, Sahill Mesa’nın ise yüzde 18’inin satıldığını söylüyor.

Kim, hangi projesini tanıtıyor?

Ağaoğlu –  My Towerland

Gedizler Yapı – Ev’re

Çukurova Kent Yapı – Çukurova Towers

Gürallar Yapı – Lapis Han

Delmar Yapı - Elit Grand Palas

Mesa Mesken - Kartall Mesa-Sahill Mesa-Çamlıca’da Mesa

Mar Yapı - G-Marin