Eryap CEO’su Emrullah Eruslu emlakwebtv’de

36. Yapı Fuarı’nda Eryap CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Emrullah Eruslu ile şirket faaliyetlerini, yeni ürünleri Wooler’ı ve sektörü değerlendirdik

29 Nisan 2013 / emlakwebtv / Havva Babaoğlu
Eryap Ceo’su Emrullah Eruslu ile 2012 yılı inşaat ve yalıtım sektörünü değerlendirerek, 2013 yılı sektörün gidişatını 36. Yapı Fuarı’nda konuştuk. Ayrıca kentsel dönüşüm ile ilgili farklı önerileri ve Dünya’daki farklı çalışma örneklerini de aktardı. Emrullah Eruslu, eğitim için gittiği Amerika’da Türkiye’de hiç olmayan ve yapı sektöründe ihtiyaç duyulan American Siding'i getiriyor ve ilk defa bir Türk girişimci Eruslu Şirketler Grubu tarafından üretimine ve satışına başlıyorlar.

2012 yılında kurulan Wooler taşyünü üretim tesisi ile “Yılın Yatırımı” ödülünün sahibi olan Eryap,  ödülünü İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 24-28 Nisan 2013 tarihleri arasında düzenlenen 36.Yapı Fuarı Turkey Build İstanbul Fuarı’nda “2012 Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri töreninde” aldı.
American Siding, Bonuspan, Focus Membran, Bonusmax, Winer ve Focus Shingle gibi lider markaları Türkiye pazarına kazandıran Eryap, İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 24-28 Nisan 2013 tarihleri arasında düzenlenen 36.Yapı Fuarı Turkey Build İstanbul Fuarı’nda da yeni ürünü Wooler ile birlikte  inşaat ve yalıtım sektörünün gelişimine yön veren lider markalarını sektörle buluşturdu.

Türkiye’de inşaat ve yalıtım sektöründe lider markaların üreticisi olan Eryap, 10. yaşını yaklaşık 50 kat büyüme ile taçlandırdı. Gaziantep, İstanbul ve Sakarya’da toplam 150 bin metrekareyi aşan modern ve son teknoloji ile donatılmış tesislerinde üretim faaliyetlerine devam eden Eryap, istihdam ettiği 350 personeli, yüksek üretim kapasitesi ve gerçekleştirdiği ciro ile sektör liderliğine yürüyor.

Eryap, 2001'de American Siding'le yapı malzemeleri sektörüne girdi ve American Siding ile 10 yıl içerisinde 30 bin yapı estetik açıdan güzelleştirilirken enerji verimli yapılar haline gelmeleri sağlandı.  Bugün gerçekleştirdiği 50 kat büyümeyle sektörün öncüleri arasında yerlerini alıyorlar.
Ayrıca American Siding, Bonuspan, Focus Membran, Bonusmax, Winer ve Focus Shingle gibi lider markaları Türkiye pazarına kazandıran Eryap, yeni ürünü Wooler ile 36. Yapı Fuarı’nda sektörün Oscar’ları olarak nitelendirelen “Yılın Yatırımı” ödülünün sahibi oldu.

2013'te yüzde 40 oranında büyümeyi ve ihracatta yüzde 20'ye çıkmayı hedefliyorlar ve bu yıl Orta Doğu ve Kuzey Afrika pazarlarına girmeyi planlıyorlar. Yeni ürünler ve daha farklı yeni yatırımları da söz konusu.

Yapı Fuarı’nda sektör profesyonelleri ile bir araya gelmekten ve Yılın Yatırımı Ödülü’nü almaktan büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Eryap CEO’su Emrullah Eruslu, “Yapı Fuarı, Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük fuarı olma özelliği taşıyor. Fuar özellikle son yıllarda tüm üreticiler için bir hazırlık, portföy yenileme, yeni ürünleri sezona hazırlamak için bir fırsat da yarattı. Yılın Yatırımı ödülünü almamız tesadüfi değildir, yoğun çalışma ve çabalarımızın sonucudur. Sektör temsilcileri, dev yatırımımız olan Sakarya, Hendek’te 60.000m2’lik alanda 120 Milyon TL yatırımla kurduğumuz Eryap taş yünü tesisinde ürettiğimiz Wooler taş yünü ürünümüzün kullanım yerleri ve ürün özellikli hakkında fuarda detaylı bilgi bulabilecekler. American Siding, Bonuspan, Focus Membran, Bonusmax, Winer, Focus Shingle gibi yalıtım ve inşaat sektörünün lider markalarını da fuarda sergiliyoruz.” dedi.
 
Yapı Fuarı’na damgasını “Yeni Nesil Taş Yünü: Wooler” vurdu
5 Avrupa ülkesinden, alanında uzman 9 farklı firma ile yürütülen fizibilite çalışmaları neticesinde 2012 yılında Sakarya Hendek’te 60 bin metrekarelik sektörün en teknolojik ve çevreci taş yünü tesisinde üretilen Yeni Nesil Taş Yünü Wooler fuarın en gözde ürünü oldu.
Wooler, sahip olduğu ısı iletkenlik değeri ile mükemmel ısı yalıtımı sunarken, gürültüyü ve titreşimi emerek huzurlu ve sağlıklı bir yaşam alanı sunuyor. Ayrıca 10000C üzerindeki sıcaklıklara dayanıklılığı sayesinde de TS EN 13501-1’e göre A1 sınıfı “yanmaz malzeme” olarak yapılarda tam yangın güvenliği de sağlıyor.

Yüzde yüz yerli hammadde ve ileri teknoloji ile üretilen doğa dostu ürün Wooler, yüksek performans değerleri ile, ulusal ve uluslararası denetim ve ürün spesifikasyon testlerinden başarı ile geçerek TSE ve CE gibi onayları almıştır. Jeotermal tesisler, yangın kapıları, konutlar, alışveriş merkezleri, sanayi tesisleri, gemi inşası gibi farklı alan ve sektörlerde kullanılan Wooler, üretiminin ilk yılında önemli ve prestijli projelerde tercih edilmiştir. Zincirlikuyu’da inşası devam eden Zorlu Center, İstanbul Fatih Vatan Caddesi İstanbul Vergi Dairesi, Mecidiyeköy Trump Towers, Fulya Polat Towers, Akasya Acıbadem gibi prestijli ve bilinir projelerin çatılarında, dış cephesinde, ara bölme duvarlarında, yüzer döşemelerinde, kazan ve tesisat yalıtımı olmak üzere birçok bölgesinde Wooler kullanılmıştır.