Esenyurt Hoşdere 5. etap sözleşmesi imzalandı

Emlak Konut GYO, Esenyurt Hoşdere 5. Etap İhalesi kapsamında Cihan İnş Konut Yapı İş Ortaklığı ile sözleşmenin imzalandığını duyurdu

Esenyurt Hoşdere 5. etap sözleşmesi imzalandı

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, şerkit projelerinden İstanbul Esenyurt Hoşdere 5. Etap Arsa Satışı KArşılığı Gelir Paylaşım İşi " sözleşmesinin, yüklenci firmalar Cihan İnş. Müh. San. ve Tic. A.Ş.&Konut Yapı End. San. ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı ile imzalandığını duyurdu.

Hoşdere 5. etap sözleşmesi imzalandı
Konuyla ilgili olarak Emlak Konut GYO tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada:

"30.03.2016 tarihinde ihalesi yapılmış olan Şirketimiz projelerinden "İstanbul Esenyurt Hoşdere 5. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi" nin sözleşmesi, Yüklenici "Cihan İnş. Müh. San. ve Tic. A.Ş. & Konut Yapı End. San. ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı" ile 16.06.2016 tarihinde imzalanmıştır." ifadelerine yer verildi. 

Esenyurt Hoşdere 5. etap sözleşmesi imzalandı

Satış Toplam geliri 626.000.000 TL
Yaptığı açıklamada İstanbul Esenyurt Hoşdere 5. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi'nin "Arsa Satışı Karşılğı SAtış Toplam Gelirini" 626.000.000 TL olarak açıklayan Emlak Konut, Arsa SAtışı KArşılığı Şirket Payı Toplam Geliri olarak da 156.500.000 TL'yi verdi. Şirketin satış karşılığı payı ise yüzde 25 olacak. 

Hışır: Cihan İnşaat bölgeye inanıyor
İhale ve Hoşdere bölgesiyle ilgili bir açıklama yapan Cihan İnşaat İş Geliştirme ve Pazarlama Müdürü Bengi Hışır, firmanın bölgeye inandığını söylemişti. Amaçlarını da 6. etabı da alarak daha bütünsel bir proje oluşturmak olarak açıklayan Hışır:

"Çünkü önce kapsamlı bir araştırma yapacağız. Sonra projenin çalışması ruhsatı derken benim tahminin satış startı 2017’nin Eylül ayını bulur" ifadelerini kullanmıştı. 

 

Firma Bilgisi: Emlak Konut Gyo