Ev alırken nelere dikkat etmeliyiz?

AC Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Coşkun, ev almayı düşünen yatırımcılara önemli uyarılarda bulundu. Coşkun, işçilik ve malzeme kalitesinden, projenin lokasyonuna, aidat ödemelerinden firmanın yapısına dek her unsurun iyi analiz edilmesi gerektiğini söyledi

Ev alırken nelere dikkat etmeliyiz?

AC Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Coşkun, konut yatırımcısına konut alırken dikkat etmesi gereken unsurlar hakkında önemli tüyolar verdi. Coşkun, konut alımının başta projenin lokasyonu, aidatı ödemeleri, işçilik ve malzeme kalitesi ve inşaat şirketinin niteliği olmak üzere çok sayıda unsurdan etkilendiğini belirterek, doğru ev seçiminde gözetilmesi gereken hususların altını çizdi. 

Lokasyonun gücü
Halen Kartal'da yapımı devam etmekte olan Moment İstanbul'un AC Yapı tarafından hayata geçirilen üçüncü konut projesi olduğunu söyleyen Coşkun, tüketici beklentileri doğrultusunda değişiklik gösteren proje niteliklerine rağmen, herkes için geçerli bazı değerlerin var olduğunu söyledi. Coşkun, bu değerlerin başında lokasyonun geldiğini ve tüm ayrıntılardan önce bu faktörün tüketici tarafından değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak:

"Evin bulunduğu bölgede, planlanan ve beş yıl içinde hayata geçirilmesi söz konusu olan kamu ya da özel sektör yatırımlarının bulunup bulunmadığı mutlaka araştırılmalı. Bu tür yatırımların ve bölgenin kalkınma hızının projeye değer katacağı unutulmamalıdır..." dedi.

Moment İstanbul projesi hakkında bilgi almak için tıklayın...

İşçilik kalitesi nasıl ölçülür?
Açıklamasında işçilik kalitesinin önemine de dikkat çeken Coşkun, bu unsurun test edilmesi için neler yapılabileceği hususunda da şu bilgileri verdi:

 

Ev alırken nelere dikkat etmeliyiz?

 

"Doğramaların kenarları, kesimlerinin düzgünlüğü ve köşe bitişlerine bakılmalı. Ek olarak, duvarlardaki boya ve alçıların düzgünlüğü, seramik ve fayanslardaki derz aralıklarının eşit olup olmaması da bakılacak ilk kısımlar olmalıdır. Aynı şekilde, teknik şartnamede yer verilen ürünlerin ve aksesuarlarının da doğru şekilde kullanıldığından da emin olunmalı”  ifadelerini kullandı.

Bina tekniği, güvenlik ve şirketin uzmanlığı
Coşkun, kullanılan inşaat teknikleri, malzeme ve çözüm ortaklarının güvenilirliği ve malzeme kalitesinin de büyük önem taşıdığını vurgulayarak, tüketicinin kendini uluslararası alanda uzmanlığını kanıtlamış firmaları seçmesi konusunda da uyarılarda bulundu.

Firma Bilgisi: Ac Yapı
Proje Bilgisi: Moment Istanbul