‘EVvel İstanbul’a komşu ‘Adım İstanbul’ geliyor

Emlak Konut GYO’nun peş peşe hayata geçirdiği hasılat paylaşımı projelerle dikatleri üzerine çeken Kayaşehir’e bir yeni proje daha geliyor.

‘EVvel İstanbul’a komşu  ‘Adım İstanbul’ geliyor

Emlak Konut GYO'nun peş peşe hayata geçirdiği hasılat paylaşımı projelerle dikatleri üzerine çeken Kayaşehir'e bir yeni proje daha geliyor. İntaya&EYG&İntes iş ortaklığı, Emlak Konut GYO'ile hasılat paylaşımı olarak yapımına devam ettiği Evvel İstanbul'un hemen yanında 'Adım İstanbul' projesine start verecek.

'Orta gelirliye kaliteli konut'
EYG Grup İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, stratejilerinin Orta gelirliye kaliteli konutlar üretmek olduğunun altını çizerek, 'EVvel İstanbul projesinde olduğu gibi, 'Adım İstanbul'da d aorta gelirliye kaliteli bir yaşam sunacaklarını kaydetti. Çelik 'Evvel İstanbul' projemiz site ağırlıklı ve aile yaşamını dikkate alarak geliştirdiğimiz, ortak alanları çok olan bir projeydi. Hemen yanında hayata geçireceğimiz, 'Adım İstanbul' ise cadde mağazalarının ağırlıkta olacağı, caddede cafe ve restoranların olduğu bir proje olacak. Adım İstanbul projesinin içinden geçecek olan cadde. Kayaşehir Meydanı'na açılacak ve bölgenin ana aksı olacak" diye konuştu. Adım İstanbul projesi, 'metroya iki adım, alışverişe iki adım, eğlenceye iki adım, caddeye iki adım, hayata iki adım' sözleriyle tanıtılacak. 600 konuttan oluşması planlanan projenin Nisan-Mayıs aylarında satışa sunulması planlanıyor.

EVvel İstanbul'da örnek daire hazır
EVvel İstanbul projesinin örnek dairesi, Mart ayında ziyaretçilere açıldı. Satışların devam ettiği projede geçmişin değerlerini günümüz modern olanaklarıyla birleştirmeyi hedeflediklerini anlatan Ömer Faruk Çelik, "Mimari tasarımı Burçin Başar Özen'e, mekan tasarımı ise EYG Grup şirketi olan Dekor's ekibinden Mehmet Özkaplan'a ait olan 141 metrekarelik 3+1 örnek daire, ikiz çocuk sahibi bir çift için özel olarak tasarlandı ve uygulandı" dedi.

230 bin TL'den başlıyor
EVvel İstanbul projesi 678 konut ve 10 ticari üniteden oluşuyor. 3. Köprü'den 3. Havalimanı'na, Kanal İstanbul'dan Kuzey Marmara Otoyol Projesi'ne kadar dev projelere ev sahipliği yapan bölgenin odağındaki Evvel İstanbul, ulaşım, eğitim, sağlık ve sosyal olanaklara yakınlığı ile öne çıkarıyor. Proje'nin yanı başında Şehir Meydanı ve Şehir Parkına yer alırken projenin Sağlık Kent'e uzaklığı ise 1 kilometre.
1+1'den 5+1'e kadar 62 metrekare ile 223 metrekare arasında farklı büyüklüklerde dairelerin bulunduğu projede fiyatlar 230 bin TL'den başlıyor.

'Oturmak için alınıyor'
Dar gelir ve orta gelir grubunun ardından orta üstü gelir grubunun da Kayaşehir bölgesine yöneldiğini ifade eden EYG Grup İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, EVvel İstanbul projesinde satın alanların yüzde 7 yatırımcı, yüzde 93 oranında oturum amacıyla alanlardan oluştuğunu kaydetti. Çelik, "Bu yüzde 93'lük oranın da yüzde 70'i net oturum, yüzde 7'si net yatırım, kalanı ise ikisinden birine karar verecek. Satışlarımızın yüzde 47'si ise Başakşehir'den, bölgede bulundukları evlerden nitelikli projelere geçiş var. Talep ağırlıklı olarak 2+1 ve 3+1 dairelerde yoğun" diye konuştu.

"‘EVvel İstanbul’a komşu ‘Adım İstanbul’ geliyor" Başlıklı Haberin Galerisi

‘EVvel İstanbul’a komşu  ‘Adım İstanbul’ geliyor

‘EVvel İstanbul’a komşu  ‘Adım İstanbul’ geliyor

‘EVvel İstanbul’a komşu  ‘Adım İstanbul’ geliyor

‘EVvel İstanbul’a komşu  ‘Adım İstanbul’ geliyor

Proje Bilgisi: Evvel Istanbul