Faiz indirimi kampanya sürelerini uzatacak

Ziraat Bankası'nın konut kredi faizlerini yüzde 0.82'ye indirme hamlesini değerlendiren Ortadoğu Grupu İcra Kurulu Başkanı Mehmet Gür: "Faizlerdeki düşüş kampanya sürelerini uzatacak..." dedi.

Faiz indirimi kampanya sürelerini uzatacak

Bankaların konut kredi faizlerini yüzde 1'in altına indirme eğilimine gayrimenkul sektörünün verdiği destek sürüyor. Ortadoğu Grup İcra Kurulu Başkanı Mehmet Gür, Ziraat Bankası’nın yüzde 0,82’ yi bulan faiz indirimine diğer bankaların da katılacağını ve bu sayede gayrimenkul piyasasının çok hareketleneceğini söyledi.

KONUT KREDİSİ FAİZLERİ DÜŞTÜ

Gür: "Cumhurbaşkanının çağrısının yanıt bulması önem taşıyor"
Cumhurbaşkanının yaptığı çağrının sektörden karşılık bulduğunu, bu gelişmenin de sektör açısından büyük önem taşıdığını söyleyen Gür: "Faizlerin aylardır yüzde 1’in üzerinde olması inşaat sektörünün durgun bir seyirde devam etmesine neden oluyordu. Buna rağmen sektör olarak ciddi bir fedakarlık göstererek faizleri yüzde 0,70’e indirdik. Bankalardan da faiz indirimiyle bize destek vermelerini bekliyorduk. Nitekim Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla bu süreç de başlamış bulunuyor" dedi.

Kısa sürede tüm bankalar katılacak
İnşaat sektöründe meydana gelen dayanışma ve güç birliğinin bankacılık sektöründe de oluşacağına ve kısa sürede tüm bankaların faizlerin yüzde 1'lik sınırın altına düşme kararı alacaklarına inandığını belirten Gür:

"Böylece gayrimenkul sektörünün önü iyice açılacak ve sektör olarak yapılan uygun ödeme koşullarıyla oluşturulan kampanyaların süresi uzayacaktır. Nihayetinde de bu süreçten hem tüketici hem markalar hem de bankalar fayda sağlayacaktır" şeklinde konuştu. 

 

Firma Bilgisi: Ortadoğu Grup