FETÖ soruşturmasında yeni gelişme: 16 işadamı hakkında karar verildi

İş dünyasına yönelike FETÖ operasyonlarında mahkemeye sevk edilen iş adamlarından 16'sı hakkında tutuklama kararı alındı. Aralarında Ömer Faruk Kavurmacı'nın da bulunduğu 21 kişinin işlemleri ise halen devam ediyor

FETÖ soruşturmasında yeni gelişme: 16 işadamı hakkında karar verildi

İş dünyasında Fethullahçı Terör Örgütü-FETÖ ile ilişkili olan ve örgüte maddi destek ya da para transferi desteği sundukları iddiasıyla gözaltına alınan isimler hakkındaki hukuki süreçlerde önemli gelişmeler yaşanıyor. Dün çok sayıda işadamının mal varlığına el koyulmasının ardından bugün de mahkemeye sevk edilen 65 işadamında 16'sının tutuklanmasına karar verildi. Tutuklanma kararı çıkartılan bu işadamları arasında Faruk Güllü de bulunuyor. 

Soruşturmalar sürüyor
Diğer taraftan FTÖ-PDY soruşturmasında gözaltına alınan isimler arasında bulunan Ömer Faruk Kavurmacı ve Nejat Güllü'nün de hakimlik işlemlerinin devam ettiği belirtiliyor. Bu işadamları arasında 28 şüphelinin de adli kontrol hükümleri kapsamında serbest bırakıldığı belirlendi. 

Mal varlıklarına el koyulan patronlar
15 Temmuz sonrasında Fethullahçı Terör Örgütü ile ilişkili olan işdamlarına yönelik operasyonlara hız verilmiş, özellikle TUSKON ve AKFA Holding gibi kuruluşlar üzerinde yoğunlaşılmıştı. Dünün en önemli gelişmesi ise Akfa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aktaş, Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan ve Akfa Holding Eski Yöneticisi Cahit Paksoy'un da aralarında bulunduğu 38 ismin mal varlığına el koyulma kararı alınmasıydı. 

Soruşturmanın en önemli isimlerinden TUSKON Başkanı Rıza Nur Meral hakkındaki arama işlemleri ise halen devam ediyor.