Finans Merkezi projesinde durum ne

Sarp Grup İnşaat Genel Koordinatörü Vekalet Kaba, Sarphan Finans Park'ı ve Finans Merkezi projesindeki son durumu emlakwebtv’ye anlattı

emlakwebtv / Bülent Yoldaş

İstanbul Finans Merkezi’nde Sarphan Finans Park inşaatında Bülent Yoldaş’ın sorularını yanıtlayan Sarp Grup İnşaat Genel Koordinatörü Vekalet Kaba, Sarphan Finans Park’ın yeni kampanyasını ve Finans Merkezi’ndeki son durumu anlattı.

Yeni bir kampanya başlattınız, yeni bir sloganınız var. “Geri sayım başladı”. İnşaatlar ne durumda?  
Vekalet Kaba: “Geri sayım başladı” derken 2014’te projeyi teslim ediyoruz. Son sezonumuza girdiğimiz için önümüzdeki yıl teslimatta dolayı “geri sayım başladı” sloganımızla kaba inşaatların büyük kısmı bitti. Yıl sonu itibari ile tamamlanmış olacak. 2014’te teslimatımız gerçekleşmiş olacak.

Sarphan Finans Park fiyatları nedir, satışlar ne durumda?

Vekalet Kaba: Satışlarımız aylar önce %80 mertebesine ulaşmıştı. Şu anda da sayılı konutlarımız ve işyerlerimiz var. 1+1’lerimiz tükendi. 2+1’lerden 2 tane kaldı. 3+1 olarak ağırlıklı olarak var. Projenin  %90 satışı gerçekleşti.

Finans Merkezi Projesi’nde neler olacak. Diğer kamu kuruluşları hazırlıklar açısından neler yapıyor? 

Vekalet Kaba: Finans Merkezi projesi bir bütün olarak hazırlanmış proje. Altyapı tamamlandıktan sonra diğer kuruluşların başlaması bekleniyor. Onların da başladıklarını duyuyoruz. 2-3 seneye kadar Finans Merkezi'ni bitmiş olarak görebiliriz.