Galatasaray Riva ve Florya'yı Mecidiyeköy modeliyle satacak

Galatasaray Başkanı Özbek, 20 milyon dolar değerindeki Mecidiyeköy arsasının değerini, yapılan yatırımla 85-100 milyon dolar düzeyine çıkardıklarını belirterek: "Aynı yöntemi Riva ve Florya'da da uygulayacağız..." dedi.

Galatasaray Riva ve Florya'yı Mecidiyeköy modeliyle satacak

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, bugün düzenlediği basın toplantısında Galatasaray'ın Riva ve Florya arazilerinin satışı başta olmak üzere, UEFA kriterleri ve ekonomik kriz hakkında önemli açıkmalarda bulundu. 

Riva ve Florya arazilerinin satışına Mecidiyeköy modeli
Tartışmalara konu olan Riva ve Florya arazilerinin satışında Mecidiyeköy arazisinde izlenen yöntemin uygulanacağını ve arazi üzerine yapılacak yatırımlarla değerinin artırılmasının ardından satışa sunulacağını belirten Özbek: "Mecidiyeköy'deki arazinin değeri 20 milyon dolar. Biz orayı arsa halinde satsaydık bunu kazanacaktık. üzerine 10 milyon dolar harcama yaptık. Şimdiki değeri 85-100 milyon dolar. Biz bu yaptığımızı Riva ve Florya'da da yapmak istiyoruz..." şeklinde konuştu. 

Riva ve Florya'dan gelir hedefi: 500 milyon dolar
Özbek, Florya arazisinin büyük bir değer olduğunu ve Galatasaray için değerlendirmeye alınması gerektiğini de vurgulayarak, ekspertiz kurumlarla birlikte arazi üzerindeki planlardan maksimum faydanın oluşması için çalışmaların tamamlandığını belirtti. Emlak Konut ile yapılan çalışmanın bu yönde olduğunu vurgulayan Özbek: "Riva ve Florya projelerinden orta vadede yaklaşık 500 milyon dolar elde edeceğiz..." ifadelerini kullandı. 

Riva'nın imarı Polat döneminde alındı
Açıklamasında, Adnan Polat döneminde Riva arazisinin imar izninin alındığını ve atılan bu adımın doğru bir hamle olduğunu da söyleyen Özbek:

"O dönem de denendi ama doğru sonuçlara ulaşılamadı. Biz ilerleme kaydettik ve işi somut bir noktaya kadar getirdik. Şunu söylemek istiyorum: Çalışmalar yapılırken en iyi sonuçlar alınmalıdır..:" dedi.