Gayrimenkulde Son 24 Saatte Neler Oldu? 19 Aralık 2017 Salı

Gayrimenkulde 24 saat - 19/12/2017 Salı

3. KÖPRÜDEN GÜNDE 100 BİN ADET ARAÇ GEÇİYOR

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne verilen bir soru önergesini yanıtlayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden günlük geçişin 100 bin araç civarında olduğunu açıkladı.

2018’DE KONUT ARZI YAVAŞLAYACAK

2017'yi 'sürekli yükselmekte olan gayrimenkul fiyatlarındaki artışın durulma yılı' olarak tanımlayan uzmanlar, 2018 yılında fiyat baskısı ve yeni binalarda kat sınırı gibi etkenlerden hareketle konut arzının düşmesini bekliyor.

İNŞAAT SEKTÖRÜ 2023’E DEK 114 BİN EK İSTİHDAM YARATACAK

2017 yılında katma değeri yüzde 18.7 oranında büyüyen inşaat sektörü ekonomiye sunduğu katkının devamını hedefliyor. Rakamlar 2023 yılına dek istihdamını artırmayı hedeflediğini ve istihdam artış hedefinin 114 bin çalışan boyutuna ulaştığını gösteriyor.

GÖLCÜK TABİAT PARKI İHALESİNİ KURTULUŞ TOKCAN KAZANDI

Türkiye'nin ve Bolu'nun nadide doğa turizmi bölgelerinden biri olarak gösterilen Gölcük Tabiat Parkı'nda bungalov ve dağ köşkü odaklı turizm tesisi yatırımı için düzenlenen ihalenin kazananı belli oldu. 12 firmanın katılım gösterdiği ihaleyi, aylık 116 bin TL'lik teklifiyle Kurtuluş Tokcan kazandı.

NUVO DRAGOS’TA YILIN SON FIRSATI

398 bin liradan başlayan çok özel fiyatlarla yılın son fırsatını sunan ve yüzde 1’lik KDV avantajı sunulan Nuvo Dragos projesinde, tapu ve teslime kadar olan süreçte yüzde 20 peşinat ödemesi yapanlara kalan yüzde 80’lik kısım için tüm bankalardan kredi kullandırılabiliyor.

DAĞ MÜHENDİSLİK İKİ PROJESİNİ AVRUPA’DA TANITTI

Dağ Mühendislik, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı imzasıyla hayata geçirilen projelerini Danimarka’da tanıttı. Tual Bahçekent ve Tual Adalar projelerinin tanıtımında yatırımcılara önemli fırsatlar sunacak kampanyalar hakkında da bilgi verildi.