Gayrimenkulde Son 24 Saatte Neler Oldu? 4 Aralık 2017 Pazartesi

Gayrimenkulde 24 saat - 04/12/2017 Pazartesi

AYDER PROJELERİ KAMUOYUNA TANITILACAK

Toplu Konut İdaresi Başkanı Mehmet Ergün Turan, Ayder Yaylası'nda sürdürülecek kentsel dönüşüm projelerinin tasarımının tamamlanmasının ardından halka tanıtılacağını açıkladı.

KARADENİZ-AKDENİZ YOLU’NUN İLK ETABI TRAFİĞE AÇILDI

Karadeniz-Akdeniz Otoyol Projesi'nin ilk etabı trafiğe açıldı. 800 kilometreyi aşan toplam uzunluğa sahip projenin, Ordu sınırları içinde kalan 100 kilometrelik kısmının yarısında asfaltlama işlemleri de tamamlandı.

KONUT KREDİSİ BAŞVURULARININ 3’TE 1’İ REDDEDİLİYOR

Konut sektörü, giderek daralan "konut kredisi" kullandırma eğiliminin yeni bir krize yol açabileceği endişesi taşıyor. Uzmanlar, başvuruların 3'te 1'inin reddedildiğini dile getiriyor.

2017 ARALIK AYIN İÇİN KİRA ZAM ORANI BELİRLENDİ

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayınlanan Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi doğrultusunda Kasım ayı enflasyon verilerinden hareketle 2017 Aralık ayı kira zam oranlarının yüzde 15.38 olarak işlenmesine karar verildi.

BANLİYÖ HATLARI 2018 YILINDA AÇILIYOR

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, açılışı çeşitli sebeplerle senelerce ertelenen İstanbul banliyö hatlarının 2018 yılı sonlarına doğru hizmete açılacağını ve 77 kilometrelik kesintisiz ulaşım hattının günde 1.5 milyon yolcu taşıyacağını söyledi.

KAMU LOJMANLARININ SATIŞI YASALAŞTI

Daha önce Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından açıklanan ve lojmanların satışında memurlara öncelik tanınmasını öngören düzenlemenin de yer aldığı "torba yasa" TBMM tarafından kabul edildi. Memurlar ödemelerini peşin yaparlarsa yüzde 10'a varan indirim hakkından da yararlanabilecek.