Gaziantep arazi yatırımlarını çeken bölge oldu

Gaziantep'te 6. OSB'nin onaylanması ve Antepia projesi şehrin değer artışını tetikleyen iki ana unsur oldu

Gaziantep arazi yatırımlarını çeken bölge oldu

10 Ocak 2014/ emlakwebtv
Organize Sanayi'de Türkiye'nin en önemli şehri olan Gaziantep, Irak, İran, Suriye'den para akışını alan hemen hemen tek şehir haline gelmiştir. Ayrıca doğu illerinin yüzde 80 göçünü bünyesine kabul eden tek önemli merkez olarak ön plana çıkmıştır.

Realty World Gazişehir Ofis brokerı Ali Ay, “Son 2 yıl içerisinde cok önemli ulusal firmaların Gaziantep şehrinde yapmış oldukları yatırımlar gerek yurt içi gerek yurt dışı firmaların Organize Sanayi bölgemizi tercih etmeleri sonucunu oluşturmuştur. İş adamları ve hatta kobi ve küçük esnaflar yatırımlarını ve tasarruflarını üretim maliyetı bulunmayan, hammaddesi olmayan tek ürün olan gayrimenkul (arazi, toprak) ile değerlendirmektedirler. Bunun yanısıra 6. Organize Sanayi Bölgesi'nin de projelerinin onaylanmış olması, Gaziantep'i İskenderun limanına 90 km gibi kısa bir mesafeye düşürüp Gazişehrimiz'i mükemmel bir liman şehri haline getirecektir” dedi.

Bunların yanısıra Sinpaş A.Ş.'nin gerçekleştirmiş olduğu 3500 konutluk Antepia projesi, bulunduğu bölgeye kat kat değer kazandırmıştır. Gaziantep şu anda Türkiye nin gayrımenkul piyasasında en fazla ilgi gören şehri haline gelmiştir.