“Gaziantep önemli bir liman şehri haline gelecek”

Realty World Gazişehir Ofis brokeri Ali Ay: “6.Organıze Sanayi Bölgesi projesinin onaylanmış olması ,Gazişehrimizi mükemmel bir liman şehri haline getirecektir” dedi

“Gaziantep önemli bir liman şehri haline gelecek”

09 Ocak 2014 / emlakwebtv
Organize Sanayide Türkiye'nin en önemli şehri olan Gaziantep, Irak ,İran, Suriye 'den para akışını alan hemen hemen tek şehir haline gelmiştir .Ayrıca doğu illerinin yüzde 80 göçünü bünyesine kabul eden tek önemli merkez olarak ön plana çıkmıştır.

Ay: “Gazişehrimiz mükemmel bir liman şehri haline gelecektir”
Realty World Gazişehir Ofis brokeri Ali Ay, “son 2 yıl içerisinde cok önemli ulusal firmaların Gaziantep şehrinde yapmış oldukları yatırımlar gerek yurt içi gerek yurt dışı firmaların Organize Sanayi bölgemizi tercih etmeleri sonucunu oluşturmuştur. İş adamları ve hatta kobi ve küçük esnaflar yatırımlarını ve tasarruflarını üretim maliyeti bulunmayan, hammaddesi olmayan tek urun olan gayrimenkul (arazi, toprak) ile değerlendirmektedirler. Bunun yanı sıra 6.Organıze Sanayi Bölgesinin de projelerinin onaylanmış olması, Gaziantep'i İskenderun limanına 90 km gibi kısa bir mesafeye düşürüp Gazişehrimizi mükemmel bir liman şehri haline getirecektir.” dedi.

Bunların yanı sıra Simpaş A.Ş. nin gerçekleştirmiş olduğu 3500 konutluk Antepia projesi, bulunduğu bölgeye kat kat değer kazandırmıştır. Gaziantep şu anda Türkiye’nin gayrimenkul piyasasında en fazla ilgi gören şehri haline gelmiştir.