Geleceğin binaları İstanbul’a geldi

BEST’12 Fuarı; bina elektrik, elektronik, mekanik ve kontrol sistemleri sektörlerini aynı çatı altında topluyor

Geleceğin binaları İstanbul’a geldi

23 Ekim 2012 / emlakwebtv
WIN Fuarlarını yıllardır başarıyla gerçekleştiren Bileşim Yayıncılık ve Fuarcılık, bina elektronik sistem teknolojileri alanında birbirini tamamlayan tüm sektörleri aynı çatı altında buluşturmaya hazırlanıyor. 8 -11 Kasım tarihleri arasında Lütfü Kırdar Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek BEST’12 Bina Elektrik, Elektronik, Mekanik ve Kontrol Sistemleri Fuarı; yatırımcı, danışman ve karar vericilerin oluşturduğu ziyaretçi profiline “bütünleşik çözüm” sunma hedefiyle alanında öncü ve seçkin markaları buluşturuyor.

Bileşim Yayıncılık bünyesindeki BEST Dergisi’nin, teknolojik binalar konusunda 11 yıldır sahip olduğu deneyimle hayata geçirilecek fuar; bina otomasyonu, güvenlik sistemleri, yangın güvenliği, iklimlendirme, aydınlatma sistemleri, ses/ışık ve görüntü sistemleri, veri iletişim sistemleri ve enerji sistemleri başlıklarından oluşacak.

Honeywell, EAE Aydınlatma, ABB ve Dumankaya’nın sponsorluğunda düzenlenecek BEST’12 Fuarı aynı zamanda, tüm katılımcı firmaların hem birbiriyle hem de doğru hedef kitlesi ile buluşacağı önemli bir teknoloji zirvesi olacak. Fuar alanında kurulacak “Teknoloji Noktası”nda ise akıllı teknolojilerle donatılmış ev,ofis, otel ve avm ‘lerdeki tüm sistemleri birebir deneyerek akıllı binaları daha yakından tanıma fırsatına sahip olacak.

Geleceğin şehirlerine ışık tutacak
Aynı zamanda bir teknoloji zirvesi olarak kurgulanan BEST’12 ile eşzamanlı düzenlenecek panel ve zirvelerde, bina elektronik sistem teknolojileri alanındaki son teknoloji ve gelişmeler; sektör duayenleri, akademisyenler ve alanında uzman şirketler tarafından masaya yatırılacak. Konut ve binalara akıllılık özelliği kazandıran tüm bu sistemler etkinlik süresince düzenlenecek; “Geleceğin Şehirleri ve Teknolojik Binaların Rolü”, “Bina Otomasyon Sistemleri ve Sağladığı Avantajlar”, “Akıllı Şehirler – Veri ve Veri İletişim Sistemleri”, “Yüksek Binalarda Yangın Güvenliği”, “Güvenlik Sistemleri – IP Teknolojileri”, “Aydınlatma Tasarımı ve Yeni Trendler” ve “Çevreci Binalar ve Sertifikasyonlar” panellerinde sektörün profesyonelleri tarafından ele alınarak geleceğin şehirlerine ışık tutacak.

15 farklı ülkeden alım heyeti BEST’12’de olacak
Teknolojik binalar alanında faaliyet gösteren tüm firmaları aynı platformda bir araya getiren BEST’12 Fuarı, dünyanın dört bir yanından gelecek alım heyetlerini de katılımcı firmalarla buluşturacak. Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika başta olmak üzere 15 ayrı ülkeden alım heyetleri, 6-9 Kasım tarihleri arasında BEST’12 Fuarı’nı ziyaret ederek katılımcı firmalarla ikili görüşmelerde bulunacak. Almanya, Fransa, Rusya Federasyonu, Azerbaycan, Cezayir, Fas, İran, Kazakistan, Polonya, Mısır, Tunus, Suudi Arabistan, Türkmenistan, Ukrayna ve Ürdün’den gelecek alım heyetleri, üç gün boyunca katılımcılarla iş görüşmeleri gerçekleştirecek.
Ziyaretler, Ekonomi Bakanlığı’nın yurtdışı tanıtım faaliyetleri kapsamında ihracatın artırılması, ihraç ürünlerinin çeşitlendirilmesi, bu ürünlere yeni pazarlar bulunarak pazar paylarının korunması ve artırılması amacıyla düzenlenen Alım Heyeti Programları kapsamında hayata geçecek. Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde İMMİB (İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri) organizatörlüğünde gerçekleştirilen Alım Heyetleri Programı, 2012 yılı içerisinde tüm ülke çapında organize edilen sektörel fuarlarla eşzamanlı düzenleniyor.