Göbün Koyu 29 yıllığına kiralandı

Muğla Göcek'te yer alan Göbün Koyu ihalesi'ni, KDV hariç yıllık 1 milyon 900 bin liraya Küçük Sarsala Koyu işletmecisi İlyas Kaba kazandı

Göbün Koyu 29 yıllığına kiralandı

Muğla Göcek'te yer alan Göbün Koyu ihalesi tamamlandı. Toplam 12 kişinin teklif verdiği ihaleyi halen Küçük Sarsala Koyu İşletmecisi olan İlyas Kaba kazandı. Kaba, koy için yılda 1 milyon 900 bin lira ödeyecek. 

Göcek'in koyları ihaleyle kiralanda
Göcek'in Bedri Rahmi ve Akbük koylarının ihalesi, 26 Mart'ta Dalaman Orman İşletme Müdürlüğü'nde yapılmış her iki koyun ihalesini de2 milyon 152 bin TL veren ve Dalaman'da kafeterya işleten Hüseyin Gülen kazanmıştı.

Göcek'in diğer iki koyun Göbün ve Küçük Sarsala için çıkılan bugünkü ihalede de Göbün Koyu'nun ihalesine, Akbük ve Bedri Rahmi koylarının ihalesini kazanan Gülen'in de aralarında bulunduğu 12 kişi teklif verdi. En yüksek üç teklifi veren Gülen, Küçük Sarsala Koyu'nun mevcut işletmecilerinden İlyas Kaba ve Göbün Koyu'nun mevcut işletmecilerinden İlyas Önder açık arttırmaya girdi.

İhale açık artırma ile İlyas Kaba'nın
İhaleyi, KDV hariç 1 milyon 900 bin liralık teklif veren Kaba kazandı. Önder 1 milyon 870 bin lira, Gülen ise 1 milyon 890 bin liraya kadar çıktı.

Proje Bilgisi: Köy