Göcek koyları için ihale başladı

Muğla Göcek koylarından Bedri Rahmi ve Akbük'ün kiralanması ihalesi, Dalaman Orman İşletme Müdürlüğü'nde başladı

Göcek koyları için ihale başladı

Muğla Göcek koylarından Bedri Rahmi ve Akbük koylarının kiralanması ihalesi, Dalaman Orman İşletme Müdürlüğü'nde başladı. 

Göcek koyları ihalelerine protesto
Orman Su İşleri Bakanlığı tarafından kiralanacak Göcek Koyları ile ilgili ihale olaylarla başladı. İhalenin yapılacağı bina önünde toplanan ve yolu trafiğe kapatan 200 kişilik grup,koyların yapılaşmaya açılmasını protesto etti.

Göcek Koyları ihalesi protesto edildi

10 dakika kadar trafiğe kapalı kalan yolun tek şeridi, polisin uyarısı üzerine grup tarafından tekrar açıldı. Islıklı protestoda bulunup, "Susma sustukça sıra sana gelecek", "Orman müdürü dışarı çık", "Koyları vermeyeceğiz" sloganları da atan büyük bölümünü kadınların oluşturduğu grup, hepbir ağızdan "Ormancı" türküsünü söyledi. İçerde ihale, dışarda eylem devam ederken, çevre esnafı da ihaleyi protesto eden gruba, su dağıtarak destek verdi. Protestocuların bekleyişi sürüyor.

Göcek Koyları'nı ranta açmak
Orman Genel Müdürlüğü Dalaman Orman İşletme Şefliği tarafından internetten yapılan duyuruda, Dalaman'ın Kapıkargın Mahallesi'nde yer alan Küçük Sarsala, Göbün ve Akbük ile Taşkaya koylarındaki mesire yerlerinin 29 yıllığına kiraya verileceği açıklandı.

Sudan ucuz cennet
Açıklamada, 1.18 hektarlık orman alanına sahip Küçük Sarsala için 80 bin, 1.14 hektarlık orman alanına sahip Göbün için 120 bin ve 1.93 hektarlık orman arazisine sahip Taşkaya-Bedri Rahmi için ise 90 bin TL'den kapı açılacak.

Proje Bilgisi: Köy