Göcek koyları imara açılıyor

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 'Göcek Koyları'nı ihaleyle kiralamaya hazırlanıyor. Girişimle ile birlikte koylar yapılaşmaya açılacak

Göcek koyları imara açılıyor

Muğla kıyılarınının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı-Muğla Valiliği ortak kuruluşu MUÇEV tarafından kiraya verilmesinin ardından, şimdi de Göcek'in koylarının Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nca ihaleyle kiraya verilmesi çalışmaları başladı. Girişim gerçekleşirse Göcek'in, Akbük, Göbün ve Küçük Sarsala Koyları yapılaşmaya açılacak

Göcek Koyları'nı ranta açmak
Orman Genel Müdürlüğü Dalaman Orman İşletme Şefliği  tarafından internetten yapılan duyuruda, Dalaman'ın Kapıkargın Mahallesi'nde yer alan Küçük Sarsala, Göbün ve Akbük ile Taşkaya koylarındaki mesire yerlerinin 29 yıllığına kiraya verileceği açıklandı.

Sudan ucuz cennet
Açıklamada, 1.18 hektarlık orman alanına sahip Küçük Sarsala için 80 bin, 1.14 hektarlık orman alanına sahip Göbün için 120 bin ve 1.93 hektarlık orman arazisine sahip Taşkaya-Bedri Rahmi için ise 90 bin TL'den kapı açılacak.  

TEMA: Bu kadarını da beklemiyorduk
Cumhuriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, konuyla ilgili bir açıklama yapan TEMA Vakfı Muğla İL Temsilcisi Doç Dr. Sergender Sezer, kıyılardaki talanın bu boyuta ulaşmasının kimse tarafından beklenmediğini beilrterek: ' Bu koylarda çok önemli habitatlar var. Bilindiği gibi oralar özel çevre koruma alanları. Bu yerleri mesire yeri adı altında kiraya verip betonlaştıramazsınız. İztuzu'nda ayağa kalktığımız gibi burada da ayağa kalkarız" dedi.

Proje Bilgisi: Köy