Gölmahal’e yabancılar akın ediyor

Yalçınlar Group tarafından Büyükçekmece Gölü kıyısında hayata geçirilen Gölmahal Villaları’nda, satışların yüzde 15’i yabancı yatırımcılara yapıldı

Gölmahal’e yabancılar akın ediyor

28 Ocak 2014 / emlakwebtv
Yalçınlar Gropu'un Büyükçekmece Gölü manzaralı yeni projesi Gölmahal'e yerli yatırımcı kadar yabancılar da ilgi gösteriyor. Sadece Ortadoğulu değil Avrupa ve ABD’li yatırımcılardan da projelerine ilgi olduğunu belirten Yalçınlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yalçın, “38 villadan oluşan projemizde satışların yüzde 15’ini yabancı yatırımcılara gerçekleştirdik. Bir süredir ülkemizde yaşanan belirsizlik ortamına rağmen yabacı yatırımcıların projemize olan ilgisinin devam ettiğini görüyoruz. Görüştüğümüz yabancı yatırımcılar Türkiye’nin bu kaos ortamından çıkarak, güven ortamının tekrar sağlanacağına ve bunun bir geçiş süreci olduğuna inanıyor. Bugüne kadar hem projemizde villa sahibi olan, hem de hali hazırda görüştüğümüz yabancı yatırımcılar için vade, tapu devirleri ve KDV oranının önemli konular olduğunu söyleyebilirim” dedi.

Yalçın: “2014’ün özellikle ilk yarısında yerli yatırımcı beklemede kalacak”
Hakan Yalçın son olarak; “2014’ün özellikle ilk yarısında yerli yatırımcının beklemede kalacağını, yabancı yatırımcı ve döviz geliri olan yatırımcıların ise daha aktif olacağını düşünüyorum. Bu yüzden kısa bir zaman içerisinde yine Büyükçekmece’de hayata geçireceğimiz ve 150 villadan oluşacak yeni projemizin de yabancı yatırımcılar tarafından ilgi göreceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Proje Bilgisi: Gölmahal