Graniser, yeni yılda büyümeyi sürdürecek

Türkiye’de seramik sektörünün lider üretici ve ihracatçılarından olan Graniser, 2014 yılında %100 yabancı sermayesi ile büyümeye devam edecek

Graniser, yeni yılda büyümeyi sürdürecek

30 Aralık 2013/ emlakwebtv
Graniser, Haziran 2012’de Londra merkezli Bancroft Private Equity LLP’ye satılması ve 2013 yılında ile EBRD’nin de (Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası) desteği ile % 100 yabancı sermaye ve ortaklardan oluşan yeni yapısı sonucunda büyümeye hız kesmeden devam ediyor.
Yeni ortaklık yapılarıyla gelişen finansal gücün Graniser’i bulunduğu noktadan çok daha yukarılara taşıyacağını belirten Graniser Genel Müdürü Erol Hacıoğlu; “ 2013 yılı ciro beklentimiz 170 milyon lira, bu cironun 41,5 milyon dolarını ihracat oluşturuyor. İstikrarlı ve karlı büyüme planımıza sadık kalarak, bugün Türkiye'nin yanı sıra özellikle A.B.D., Avrupa ve İsrail pazarlarında aranılan bir marka olmayı ve ihracat alanında oran olarak sektörün büyük oyuncusu olmayı başardık. 2014 yılında yeni yapımızla ihracat payını yüzde 60 oranına taşımayı hedefliyoruz. İç piyasada ise şuan 95 noktada bulunan konsept mağaza sayımızı 120’ye çıkarmayı planlıyoruz” şeklinde dile getirdi.
Aynı zamanda 5 senelik hedeflerinden de bahseden Erol; “Önümüzdeki 5 sene içerisinde Avrupa'da sektörün en önemli ilk 3 oyuncusundan biri olmayı hedefliyoruz. Bu hedeflerimiz doğrultusunda da yeni yatırımlar yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Yapacağımız bu yatırımlarla ihracatta çok büyük yol kat edecek, kalite ve talebe zamanında müdahale ile farklılaşacağız ve sektöre yenilikler getirmeye devam ederek farkımızı ortaya koyacağız.” dedi.
Graniser Seramik Hakkında: Seramik ve granit üretiminde Türkiye’nin lider üreticileri arasında yer alan Graniser, Akhisar/Manisa’da 275 dönüm alan üzerine kurulu fabrikasıyla toplamda 23 milyon m2 üretim kapasitesine sahip, 1000’ e yakın çalışanı ile duvar ve yer karosu, sırlı granit, dekor, bordür üretmekte ve kurduğu satış noktaları ile dünyanın farklı yerlerindeki müşterilerine hizmet vermektedir.
1999 yılında kurulan Graniser, geldiği noktada 50’den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır

Firma Bilgisi: Graniser