GRI 2014 sponsorluğunu Bio İstanbul üstlendi

GRI 2014 konferansının ana sponsorluğunu İstanbul’da akıllı ve ekolojik yaşam için planlanmış ilk gayrimenkul projesi olan Bio İstanbul üstlendi

GRI 2014 sponsorluğunu Bio İstanbul üstlendi

15 Ocak 2014 / emlakwebtv
1998 yılından beri üst düzey gayrimenkul yöneticilerini dünyanın dört bir yanında bir araya getiren Global Real Estate Institute, 13-14 Ocak 2014’te Türkiye’deki 6. toplantısını gerçekleştirdi. Bio İstanbul’un ana sponsorluğunda düzenlenen konferans, katılımcıların interaktif olarak konuşmalara dahil olduğu eş zamanlı oturumlar şeklinde gerçekleşti. Yoğun bir katılımın gözlendiği organizasyonda yer alan üst düzey yöneticiler iş ilişkilerini geliştirme fırsatı yakaladı.

Sektörün en sıcak konu, fırsat ve trendlerinin ele alındığı GRI 2014 Türkiye konferansının iş ilişkilerini geliştirme adına önemli bir fırsat sunduğuna değinen Bio City Development Company Group CEO’su ve Bio İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Elie Haddad ‘Ticari Gayrimenkul – Ofis, Karma Kullanım ve Alternatifler’ ve ‘Yabancı Yatırımcılar - Türkiye'de Kimler Kalıcı Olacak?’ başlıklı oturumlara başkanlık etti.

Haddad: “Türkiye pazarında uzun vadeli bir oyuncuyuz”
Konferansta gayrimenkul sektörüne genel bakış, perakende, ticaret, konut inşaatında sektör yatırımları ve sürdürülebilirlik gibi sektörü yakından ilgilendiren 15’in üzerinde konu başlığı tartışıldı.

“Yabancı Yatırımcılar - Türkiye'de Kimler Kalıcı Olacak?” başlıklı oturumda kendileri için önemli olanın projeleri ile yer aldıkları ülkenin makroekonomik verileri olduğunu belirten Elie Haddad: “Genç nüfusu, alım gücü, sağlam bankacılık sistemi, yeni kanun ve düzenlemeleriyle Türkiye’ye güveniyoruz. Gelişmiş ülkelerle arasındaki açığı hızla kapatan Türkiye pazarına tam da bu dönemde uzun vadeli proje yatırımları yapmanın avantajlı olacağına inanıyoruz” dedi.

Ellison: “Sürdürülebilirlik artı bir maliyet değildir”
Türkiye'deki üst düzey yerli ve yabancı yöneticilerin karşılıklı görüş alışverişi yapabilmelerini sağlayan bir platform olarak öne çıkan Türkiye GRI 2014'te 'Sürdürülebilirlik - Zorunluluk mu, İhtiyaç mı?' oturumuna katılan Bio City Develeopment Company COO'su Drew Carr-Ellison "Türkiye'de örnek bir sürdürülebilir yerleşke olarak öne çıkan Bio İstanbul, sürdürülebilirliğin yatırımcılar için uzun vadede daha pahalı olmadığının bir kanıtıdır" dedi.

Proje Bilgisi: Bio Istanbul