GYODER'den 2016 değerlendirmesi: Umutluyuz

Yılın son yönetim kurulu toplantısını gerçekleştiren GYODER, 2015 yılı değerlendirmesi ve 2016 yılı vizyonunu kamuoyu ile paylaştı.

GYODER'den 2016 değerlendirmesi: Umutluyuz

GYODER, yılın  son Yönetim Kurulu Toplantısı ile  2016 yılına ilişkin yol haritasını belirledi. Toplantıdan, sektörün 2016'da büyümesini sürdüreceği ve yabancı yatırımcının ilgisindeki artışın devam edeceği görüşü çıktı. 

GYODER 2016 yol haritasını belirledi
GYODER Yönetim Kurulu Toplantısı'ndan çıkan ilk önemli sonuç gayrimenkul sektörünün 2016'da da büyümesini sürdüreceği yönündeki görüş birliği oldu. Özellikle yabancı yatırımcının ilgisinin artarak süreceği görüşünü bildiren GYODER, gelecek yıl yatırımcının ihtiyaç ve beklentilerinin doğru okunması ve bu beklentilerin karşılanmasına yönelik proje üretimine ağırlık verilmesi önerisi üzerinde mutabakata vardı.

GYODER Başkanı Aziz Torun'un 2016 yılına ilişkin açıklamalarını okumak için tıklayın...

GYODER sektörü uluslararası alanda temsil etmeyi sürdürecek
Gayrimenkul sektörünün portföyünde zengileşmeye ihtiyaç duyduğunu ve sahip olunan potansiyelin en verimli şekilde değerlendirilmesi adına küresel rekabet koşullarına uygun stratejilerin geliştirilmesi önerisinde de bulunan GYODER, gelecek yıl da MIPIM ve CityScape gibi uluslararası organizasyonlarda Türkiye'yi temsil etme kararı aldı. GYODER bu doğrultuda 15. Gayrimenkul Zirvesi'nin Mart 2016'da, 8. Gelişen Kentler Zirvesi'nin de Nisan ayında Antalya'da gerçekleştirileceği üzerinde durdu. 

Kentsel Dönüşüm süreci
Yaptığı açıklama ile kentsel dönüşüm projelerinin hız kazanması ve yeni yerleşim merkezlerinin oluşturulması ile sektörün 2016 yılında da genel ekonomiye uygun biçimde yüzde 5-6 düzeyinde büyüyeceğini ve öncü firmalar tarafından gerçekleştirilecek gayrimenkul projelerinin büyümeye ivme kazandıracağı üzerinde de duran GYODER, Türkiye'nin özellikle uluslararası yatırımcılar tarafında mercek altına alınan bir dönem haline gelebileceğine vurgu yapıldı.