Haliçport'un ÇED raporu onaylandı

Kamuoyunda Haliçport olark bilinen İstanbul Haliç Yat Limanları ve Kompleksi Entegre Projesi'ne ait ÇED raporu kabul edildi.

Haliçport'un ÇED raporu onaylandı

Haliç'te hayata geçirilmesi planlanan İstanbul Haliç Yat Limanları ve Kompleksi Entegre Projesi-Haliçport'a ait ÇED raporu onaylandı. Konuyla ilgili duyuru, Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü'ne ait resmi internet sitesinde yayınlandı. 

3 Otel, 2 yat limanı ve iskeleler
Konuyla ilgili yapılan duyuruda, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na bağlı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından inşası planlanan kompleks kapsamında 3 otel, 2 yat limanı ve iskelelerin yer aldığına dikkat çekildi.

Rapor yeterli görüldü
Projeyle ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu'nun İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu tarafından incelendiği ve yeterli bulunduğu; bunun sonucunda da kabul edildiği bilgisine yer verilen açıklamada: "Komisyonun sonuçlandırdığı Çevresel Etki Değerlendirme Raporu halkın görüş ve önerilerini almak üzere Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde ve Bakanlıkta on(10) gün görüşe açılır" ifadelerine yer verildi. 

Bakanlık halkın görüşlerini dikkat alacak
ÇED İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü sitesinde yer alan açıklamada, bakanlığın proje ile ilgili karar alma sürecinde bu görüşleri dikkate alacağı ve halkan gelen görüşlerin de rapor içeriğinde gerekli eksiklerin tamamlanmasını sağlayacağı vurgulandı ve 10 gün süre ile halkın görüşlerine açık olan görüş ve öneriler için İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine ya da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na müracaat edilebileceğine dikkat çekildi.