Halk GYO'dan 2015'te 57 milyon TL net kar

Halk GYO, 2015 yılı sonunda 57 milyon TL ne kâr ve 880 milyon TL'lik özkaynak büyüklüğüne ulaştı

Halk GYO'dan 2015'te 57 milyon TL net kar

2015 yılı bütününde geliştirdiği proje ve mevcut konut satışlarındaki atılım ile dikkat çeken Halk GYO, yıl sonu itibarıyla 57 milyon TL ne kar ve 880 milyon TL özkaynak büyüklüğüne ulaştığını açıkladı.  Öngörülebilir nakit akışı doğrultusunda portföyünü ticari mülk ağırlıklı olarak geliştirmeye başlayan Halk GYO, yıllık kira gelirini 50 milyon TL'nin üzerine taşıdı. Firma, devam eden projelerle birlikte toplam gayrimenkul protföy büyüklüğünün de 1.8 milyar TL'ye ulaştığı bilgisini verdi.

Halk GYO'dan kira atağı
İstanbul'da yer alan Park dedeman Levent Otel'i Dedeman Group International'a ve Kocaeli Şekerpınar Bankacılık Üssü projesinde yer alan A Bloku'nu da Halkbank'a teslim eden Halk GYO, bu gayrimenkullerden de kira geliri almaya başladı. Firma ayrıca, Vakıf GYO işbirliği ile Sancaktepe'de hayata geçirilen "Bizimtepe Aydos" konut projesinin inşaat ve satışlarına da yıl içerisinde başladı. 

İstanbul Finans Merkezi'ne Dubai modeli önerisi... Ayrıntılar için tıklayın...

Teslimler 2015'te de devam etti
Halk GYO imzasıyla hayata geçirilen ve 2015 yılı gelir ve kârlılık rakamlarına büyük bir katkı sunan Referans Bakırköy ve Panorama Plus Konut projelerinin teslimlerine de devam edildi. 2016 yılında ilgili projelerinin satışlarının tamamlanması ve portföyden çıkarılması hedefine odaklanacak olan Halk GYO, ayrıca önemli lokasyonlardaki gayrimenkullerini de portföyün verimli yönetimi vizyonu dahilinde değerlendirmeye almayı amaçlıyor.

Bu program dahilinde ofis olarak hizmet veren Salıpazarı binasını otel olarak kulllanıma açma kararı alan firma, ayrıca 2016 yılında dönüşüm projesine başlamayı ve bu süreci de hızlandırmayı hedefliyor. 

İFM Kuleleri inşaatları başlayacak
Halk GYO ayrıca, 2016 yılı içindeki en büyük hedefi olarak İstanbul Uluslararası Finans Merkezi dahilinde inşa edilmesi planlanan  ofis kulelerinin inşaatına başlamayı planlıyor.

Firma Bilgisi: Halk Gyo
Proje Bilgisi: Istanbul Finans Merkezi