Harvard, Beyoğlu projelerini inceleyecek

Harvard'dan Profesör Eugene Kohn, BIG'in Beyoğlu projelerini Harvard'da anlatmak üzere Ahmet Misbah Demircan'ı ABD'ye davet etti.

Harvard,  Beyoğlu projelerini inceleyecek

Harvard'dan Profesör Eugene Kohn, BIG'in Beyoğlu projelerini Harvard'da anlatmak üzere Ahmet Misbah Demircan'ı ABD'ye davet etti.

Harvard Tasarım Okulu Başkanı MIPIM'de
Beyoğlu bu yıl 26'ncısı düzenlenen 10-13 Mart tarihlerindeki emlak fuarı MIPIM'in en çok konuşulan bölgesi oldu. MIPIM'de uluslararası şirketlerin ilgi odağı olan Beyoğlu'nun son ziyaretçisi dünyaca ünlü bir mimar ve akademisyen olan Eugene Kohn'du. 

Merkezi New York'ta bulunan dünyanın en ünlü mimarlık şirketlerinden Kohn Pedersen Fox Associates'in (KPF) kurucu üyelerinden de olan Kohn, İstanbul çadırını ziyareti sırasında Beyoğlu maketini inceleyerek Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'dan projeler ve Beyoğlu Investors Group (BIG) hakkında bilgi aldı. 

Demircan, profesör Kohn'a ilçede hayata geçirdikleri ve geçirecekleri projeleri, Beyoğlu'nun 3 boyutlu maketi üzerinde anlattı. Kenti daha yaşanabilir hale getirmeye çalıştıklarını söyleyen Demircan; '30 milyon metrekarelik yapı stokuna sahip Beyoğlu'nun şimdilik 1 milyon metrekaresinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Daha alınacak çok yolumuz var. Burada aldığımız olumlu tepkilerle dünyaya örnek olmanın gururunu yaşıyoruz' dedi.

Demircan Harvard'a gidecek
Projelerden çok etkilendiğini belirten Kohn, bunun Harvard'da örnek vaka olarak inceleyebilecekleri önemli bir başarı öyküsü olduğunun altını çizdi ve Demircan'ı Harvard Üniversitesi'nde tasarım okulu öğrencilerine ders vermek üzere davet etti. Kohn'un daveti üzerine Demircan, 'Uluslararası alanda Harvard gibi önemli bir üniversitede yaptığımız çalışmaların dikkate değer bulunması bizim için büyük bir mutluluk kaynağıdır ve doğru yolda olduğumuzun göstergesidir.' dedi.