Hükümetten herkesi ev sahibi yapacak hamle

Başbakan Yardımcısı Canikli'nin "gayrimenkul sertifikası" tebliğinin Resmi Gazete'ye gönderildiği yönündeki açıklamalarını değerlendiren Ortadoğu Grup İcra Kurulu Başkanı Gür: "Sistem herkesi ev sahibi yapacak..." dedi.

Hükümetten herkesi ev sahibi yapacak hamle

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin "gayrimenkul sertifikası tebliğinin" Resmi Gazete'ye gönderildiği yönündeki açıklamalarını değerlendiren Ortadoğu Grup İcra Kurulu Üyesi Mehmet Gür, yeni sistemin her vatandaşı ev sahibi yapacağını söyledi.

Gayrimenkul sektörünü güçlendirecek bir adım
Yaptığı açıklamada, gayrimenkul sertifikası modelinin başta kentsel dönüşüm olmak üzere sektördeki süreçlerin güvenilir, kolay ve hızlı bir biçimde gerçekleşmesine olanak tanıyacağını söyleyen Gür:

"Yeni gayrimenkul projelerinin geliştirilmesine, inşaat sektörünün büyümesine, gayrimenkul ve konut finansmanı sorununun çözümüne büyük katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Bu düzenleme gayrimenkul sektörü ve sermaye piyasalarının hareketlenmesinde etkili rol oynayacak. Yerli ve yabancı yatırımcılara kolayca ulaşma imkanı sağlayacak." ifadelerini kullandı.

Herkesi ev sahibi yapacak sistem
Gür, herkese konut sahibi olma olanağı taşıyan sistemin, tasarruf sahipleri için de alternatif yatırım aracı olma anlamı da taşıdığını da belirterek: "Ayrıca gayrimenkul projelerinin değer artışından da gelir elde etme olanağı sağlanacaktır..." ifadelerini kullandı. 

Başbakan Yardımcısı Canikli'nin açıklamaları
Başbakan Yardımcısı Canikli, dün yaptığı açıklama ile "gayrimenkul sertifikası tebliği"nin Resmi Gazete'ye gönderildiğini ve sistem sayesinde, konutun bütününü satın almaya gücü yetmeyen vatandaşlara metrekare bazında satın alabilme şansının sunulacağını belirtmişti. 

Firma Bilgisi: Ortadoğu Grup