İBB'den Kabataş açıklaması: Haberler asılsız

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kabataş Büyük Transfer Merkezi ile ilgili olarak medyada yer alan "ilgili kurul onaylarından yoksunluk" yönündeki haberleri yalanladı

İBB'den Kabataş açıklaması: Haberler asılsız

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kabataş Transfer Merkezi projesi ile ilgili olarak medyada yer alan ve projenin yeterli bilimsel yaklaşım ve ilgili kurul onaylarından yoksun olduğu yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı. 

İBB'den açıklama
Kamuoyunda "Martı Projesi" olarak bilinen ve özellikle şehir plancıları ile mimarlar tarafından "deprem bölgesine beton yoğunluğunu artıracağı" gerekçesiyle eleştirilen Kabataş Entegrasyon Merkezi hakkında resmi internet sitesinden bir açıklama yapan İBB: "Projenin yeterli bilimsel yaklaşım ve ilgili kurul onaylarından yoksun olduğu iddiası da gerçek dışıdır." dedi. 

Proje ile ilgili paylaşılan detaylar gerçek dışı
Açıklamada Kabataş Merkezi'ne ilişkin kamuoyuna yansıtılan proje bilgileri ve görsellerinin asılsız olduğuna dikkat çekilirken, proje görselleri ve bilgilerinin de yakın zamanda açıklanacağı bilgisine yer verildi. 

Kabataş projesinde uyglamalra 1 hafta ertelendi
Katıldığı bir tv programında demokrasi nöbetleri nedeniyle Kabataş projesinin bir haftalık ertelemeye uğradığını söyleyen İBB Başkanı Kadir Topbaş da, projenin kara, deniz ve raylı ulaşım sistemleri ile Üsküdar-Kabataş Boğaz Yaya geçiş tüneli ile bütünleştirileceğini vurgulayarak:

"Proje ile entegrasyon amaçlanıyor. Proje için yeterli bilimsel çalışmalar yapıldı, ilgili kurul onayları alındı. Proje görselleri ve bilgilerinin tüm detayları yakın zamanda açıklanacak." dedi.