İFM, teşviklerle sıçrama yapacak

Boğaziçi Zirvesi'nde söz alan Ağaoğlu Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Halisdemir, İstanbul Finans Merkezi'nin "gerçek bir finans merkezine" dönüşümünde dünyadaki benzerlerine sağlanan teşviklerin yeterli olacağını söyledi.

İFM, teşviklerle sıçrama yapacak

Ağaoğlu Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Önder Halisdemir, Boğaziçi Zirvesi'nde konuştu. Yatırımcıları İstanbul Finans Merkezi'ne davet eden Halisdemir: " İFM 5 yıl içinde gerçek bir finans merkezine dönüşecek. Bunun için dünyanın diğer finans merkezlerine verilen teşviklerin sağlanması yeterli..." dedi. 

İFM'de altyapı sorunları halledildi
İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nde hafriyat işlerinin bittiğini ve proje içinde yer alan metro inşaatının da tamamlanmak üzere olduğunu söyleyen Halisdemir, Ağaoğlu'nun 3. bölgede üst yapı çalışmalarını sürdürdüğünü vurguladı. Halisdemir: bu alanda toplam 303 bin metrekarelik bir alan üzerinde yükselen projenin konut, ofis ve ticari birimlerden oluştuğunu; buna ek olarak da AVM mevcut olduğunu da hatırlatarak, finans merkezlerinde gelişimin teşviklerle gerçekleşeceğini söyledi. 

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi ne zaman tamamlanacak? Öğrenmek için tıklayın...

Finans Merkezlerinin sağlanan teşviklerle geliştiğini ve gelişiminin ardından faaliyet gösteren uluslararası aktörlerle ülkenin ekonomisine önemli katkılar sunduğunu da belirten Ağaoğlu İcra Kurulu Başkanı Halisdemir, projenin donanımında da önemli mesafeler katedildiğini açıkladı. 

İFM nasıl dünyadaki emsallerini yakalar?
Dünyanın en önemli finans merkezlerinin, bulundukları konuma gelmelerinde teşviklerin önemli bir rol oynadığını da belirten Halisdemir:

"Bu teşvikler arasında;  vergi muafiyeti, yüzde 100 yabancı sermaye serbestliği, sınırsız yabancı çalıştırabilme imkanı ve finans merkezindeki anlaşmazlıkların yine finans merkezinde giderildiği mahkeme geliyor..." dedi.

İFM, teşviklerle sıçrama yapacak

Halisdemir, söz konusu teşviklerle birlikte İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nin en geç 5 yıl içinde gerçek bir finans merkezine dönüşeceğini de sözlerine ekledi. 

 

Firma Bilgisi: Ağaoğlu Inşaat
Proje Bilgisi: Istanbul Finans Merkezi