İMİB doğal taş tasarım yarışması devam ediyor

İMİB’in Türk doğal taşlarının zenginliği ile tasarımcıların hayal gücünü buluşturduğu ve bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Doğal Taş Tasarım Yarışması’na başvurular hızla devam ediyor

İMİB doğal taş tasarım yarışması devam ediyor

20 Ocak 2014 / emlakwebtv
İMİB, zengin renk ve desen çeşitliliğine sahip Türk doğal taşlarının marka değerini tasarım ile yükseltiyor. Doğal taşların dünyanın değişik coğrafyalarından birçok ülkeye ihracatı gerçekleştiriliyor. Tasarımın gücü ile doğal taşların bilinirliğini artırmak için düzenlenen yarışmada, özgün ve üretilebilir yaratıcı fikirlere ulaşılması hedefleniyor. İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB)’nin Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve T.C. Ekonomi Bakanlığı desteği ile düzenlediği 3. Doğal Taş Tasarım Yarışması’nda katma değeri yüksek, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir tasarımlar yarışacak.

Önlisans eğitimi gören öğrenciler başvuru yapabilecek
Yarışmanın öğrenci kategorisi için; üniversitelerin Mimarlık, İç Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, Peyzaj Mimarlığı, İnşaat Mühendisliği, Tasarım, Endüstriyel Tasarım, Maden Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Heykel, Güzel Sanatlar, Seramik – Cam bölümlerinde lisans eğitimi gören öğrenciler ile meslek yüksekokullarının ilgili bölümlerinde ön lisans eğitimi gören öğrenciler başvuru yapabilecek.

Yüksek lisans/doktora eğitimi gören öğrenciler de başvurabilecek
Yarışmanın profesyonel kategorisine ise, üniversitelerin ve meslek yüksekokullarının Mimarlık, İç Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, Peyzaj Mimarlığı, İnşaat Mühendisliği, Tasarım, Endüstriyel Tasarım, Maden Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Heykel, Güzel Sanatlar, Seramik – Cam bölümlerinden mezun olanlar ile birlikte bu bölümlerde yüksek lisans/doktora eğitimi gören öğrenciler de başvurabilecek.