İnanç Kabadayı: Faizlerdeki düşüş sektöre duyulan güvenin sonucu

Konut kredisi faizlerindeki düşüş değerlendiren Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı, alınan kararın gayrimenkul sektörüne duyulan güvenin ifadesi olduğunu söyledi.

İnanç Kabadayı: Faizlerdeki düşüş sektöre duyulan güvenin sonucu

Ziraat Bankası'nın konut kredisi faiz oranlarını 1-24 ay için yüzde 0.82'ye düşürme hamlesi, sektörde memnuniyetle karşılandı. Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H İnanç Kabadayı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uzun süredir gündeme getirdi ve yakın bir zamanda da bankalara yaptığı somut çağrının yanıt bulmasının memnuniyet verici olduğunu belirterek: "Bu durum gelişen ekonomimizin çarklarına ihtiyacı olan ivmeyi kazandırarak hem mevcut yatırımlara moral verecek hem de gelecek yatırımlar için bir fırsat algısı oluşturacaktır. " dedi. 

İnşaat sektörü, ekonomiye olan katkısın güçlendiriyor
Kabadayı, gayrimenkul sektörünün Emlak Konut ve GYODER öncülüğünde başlatılan kampanyalar ile yüzde 0.70 aylık faiz oranları ile attığı hamlenin tüketicilere uzun süredir beklediği imkanı tanıma fırsatı sunduğunu da hatırlatarak:

"böylelikle de ekonomiye olan katma değerimizi artırıyoruz. Geliştiricilerin karlılıklarından vazgeçerek hayata geçirdiği bu kampanyalara bankaların da destek vermesi, ortak akıl ve birliktelik mesajı için ayrı bir önem arz ediyor. " dedi.

Faiz indirimi, sektöre duyulan güven gösteriyor
Kampanya sonrasında oluşan talep sonrasında bankaların konut kredi faizlerinde indirime gitme kararını sektöre duyulan güvenin göstergesi olarak yorumlayan Kabadayı:

"Bu hareketlenmenin tüm bankalar nezdinde dikkate alınmasını temenni ediyoruz. Bu iyileştirme herkese kazandıracaktır. Tüketiciler, markalar ve bankalar birlikte fayda sağlayacaktır. Böylelikle ekonomik anlamda hedeflediğimiz noktalara tüm tarafların katkılarıyla ulaşabiliriz" şeklinde konuştu.