İnşaat "kur" dalgalanmalarından etkilenmedi

Bulvar İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Aydoğan, dolar artışının 'vahim' bir durum yaratmadığını belirterek: 'Yatırımlar sürüyor!' dedi

İnşaat

Dolardaki yükseliş ve inşaat sektörüne etkileri üzerine bir değerlendirme yapan, Bulvar İstanbul İş Ortaklığı Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Aydoğan, dolar artışında vahim bir durumun bulunmadığını ve yatırımarın tam gaz devam ettiğini söyledi. 

Cezayir'de iş yapıyoruz, vahim bir durum yok
Sabah Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, dolar artışında vahim bir durum olmadığını vurgulayan Bilal Aydoğan: ' Dolar artışında vahim bir durum yok. Cezayir'de iş yapıyoruz. Kur 80'den 115 liraya gelmişti. Aradaki fark 35 lira. Bu da yüzde 45 demek. Buna rağmen iş yapıyoruz. Türkiye'de en ufak bir sendeleme bile yok. Yatırımlar tam gaz devam ediyor.' ifadelerini kullandı. Piyasaların karışık gözüktüğünü ama bunun Türkiye ile alakalı bir durum olmadığını vurgulayan Aydoğan, Türkiye'de bir sendeleme olmadığını, bunun en büyük göstergesinin de "yatırımların devam" etmesi olduğunu belirtti. Aydoğan: 'Son zamanda yapılan ihalelere bakıldığı zaman, bölgede arsa kalmadı. Bu potansiyelin yüksek olduğunu gösteriyor.' dedi. 

Bulvar İstanbul'un yüzde 90'ı satıldı
Bulvar İstanbul Projesi ile ilgili açıklamalarda da bulunan Aydoğan, projede 1.550 konuta tekabül eden yüzde 90'lık kısmın 1 senede satıldığını vurguladı. Teslim tarihi olan bir sene sonrasına kadar yüzde 10'luk stoka ilişkin bir sıkıntıları bulunmadığını dile getiren Aydoğan metrekare fiyatlarıyla ilgili olarak da: 

'Birkaç yıl sonra 5 bini bulması gerekiyor. Çünkü artık burada yapılan yatırımların maliyetleri 4 binlere yaklaştı. 2016'da bu ihtimal yüzde 80 olacak. Burası şuan Halkalı'yla yarışıyor. Bölgenin yatırım potansiyeli de çok gelişiyor. 11 ihtisas hastanesinin yer alacağı temelleri atılan Sağlık Kent, yapımı devam eden Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kanal İstanbul projeleri bölgeyi uçurdu.' dedi.