İş GYO'nun uyum notu 8,81'e yükseldi

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin, Bir yıllık gözden geçirme sonrasında şirket notu 8,81, görünümü ise stabil olarak revize edildi

İş GYO'nun uyum notu 8,81'e yükseldi

27 Aralık 2013 / emlakwebtv
Değerlendirmeleri makro düzeyde sektörel, bölgesel, ulusal ve uluslararası geçerliliğe sahip olan JCR Avrasya, yüksek standartlar dahilinde çalışan bir kurum olarak biliniyor.

Kurumsal ilkelere büyük önem veren, bu yöndeki gelişimini sürdürülebilir kılmak için çalışan İş GYO'nun dört ana bölümden aldığı uyum notları ve ağırlıkları, iki dönem itibarıyla karşılaştırmalı olarak tabloda yer alıyor.

Tanes: “Bu derecelendirme notuyla güçlü yanlarımızın bir kez daha ortaya çıkması bizleri memnun etmiştir”
Konuyla ilgili olarak İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes şu değerlendirmeleri yapıyor: "Batılı anlamda ve evrensel standartlarda gerek kurumsal yönetim konusunda gerek diğer ilkeler konusunda olası bütün gelişmelerin içinde bulunmak, şirket yapısını ona göre tasarlamak; organizasyon şemasından, yaptığımız bildirimlere kadar hemen her faaliyetin kurumsal yönetim ilkeleri çerçevesinde olması kurumumuzun en baştan beri yapısal prensip kararıdır. Kuruluşumuzdan itibaren sürekli olarak şirketin evrensel ilkelere göre yönetilmesi, prensiplerimizin ve aldığımız kararların internet sitemizden yayınlanması genel bir karar olarak açıklanmıştır. Bu derecelendirme notuyla güçlü yanlarımızın bir kez daha ortaya çıkması bizleri memnun etmiştir.”

Firma Bilgisi: Iş Gyo