İstanbul Maden İhracatçıları Birliği’nde bayrak değişimi

İMİB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden rahatsızlığı nedeni ile istifa eden Mehmet Özer’in yerine Canel Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Can Çoker seçildi

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği’nde bayrak değişimi

17 Ocak 2014 / emlakwebtv
İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı olarak Nisan 2010’dan bu yana görev yapan Mehmet Özer geçirdiği rahatsızlık nedeni ile görevinden istifa etti. Mehmet Özer’in istifası ile boşalan Yönetim Kurulu Başkanlığına ise 14 Ocak 2014’de gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısında Canel Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Can Çoker seçildi.

Çoker: “sektör sorunlarının çözümüne katkı sağlamak için tüm gücümüzle çalışacağız”
İMİB Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirilen Hasan Can Çoker “Birlik olarak Mehmet Özer’in başkanlığında 2010 yılından bugüne kadar Türkiye madencilik sektörünün ihracatını artırmak, üye firmaların vizyonunu genişletmek ve sektör sorunlarına çözüm bulmak için pek çok önemli çalışmaya imza attık. Yönetim Kurulumuzun kararı ile Sayın Özer’den başkanlığı devraldığım 2014 yılında da sektörümüzün gelişimine katkı sağlayacak projeler geliştirmek, bu yıl için belirlenen 5,6 milyar dolarlık ihracat hedefini yakalamak ve sektör sorunlarının çözümüne katkı sağlamak için tüm gücümüzle çalışacağız” açıklamasında bulundu.