İstanbul'un en pahalı konutları nerede?

İstanbul'un en pahalı konutları nerede? sorusunun cevabına haberimizden ulaşabilirsiniz

İstanbul'un en pahalı konutları nerede?

EVA Gayrimenkul Değerleme bir rapor hazırladı.  '2014 İstanbul Markalı Konut Araştırması' kapsamında şehrin 34 bölgesinde 1007 markalı konut projesinin yer aldığını, kent genelinde markalı konut sayısının 430 bine ulaştığı sonucu çıktı.

Araştırmaya göre Anadolu Yakası'nda en yüksek ağırlıklı ortalama birim konut satış fiyatına sahip olan bölgenin Bağdat Caddesi, en düşük birim satış değerine sahip olan bölgenin ise Tuzla olduğu belirlendi. Bağdat Caddesi'nde konut ortalama birim metrekare satış fiyatı 16 bin 300 TL/metrekare iken, Tuzla bölgesinde bu değerin 2 bin 800 TL/metrekare'ye kadar düştüğü gözlendi.

Avrupa Yakası'nda en yüksek birim konut satış fiyatına sahip olan bölgenin Fulya-Bomonti-Şişli-Büyükdere aksı olduğu, en düşük birim satış değerine sahip olan bölgenin ise Esenyurt olduğu dikkat çekti. Fulya-Bomonti-Şişli-Büyükdere aksındaki markalı konutların ortalama birim satış değerleri 15 bin 500 TL/metrekare iken, en düşük birim satış değerine sahip bölgedeki ortalama birim metrekare satış fiyatının 2 bin 370 TL/metrekare olduğu görüldü.