İstenmeyen kokulara karşı SeraOxicoat

36. Yapı Fuarı’nda Seranit Yapı Grubu’nun geliştirdiği yenilikçi SeraOxicoat ekolojik sıvanın uygulamasını birlikte yaptık

29 Nisan 2013 / emlakwebtv
Seranit Yapı Grubu Ekolojik Ürünler Satış Genel Müdür Yardımcısı Serdar Kocabaşoğlu, SeraOxicoat standında ürünü ve özelliklerini emlakwebtv ile paylaştı.

Seranit Yapı Grubu, “Ekolojik Ürünler” kategorisinde geliştirdiği SeraOxicoat’un pazara sunduğu yenilikçi sıva, içerdiği özel elementlerle mekânlardaki yemek, sigara, tuvalet, boya ve ilaç kokusu gibi istenmeyen kokuları yok etme özelliklerine sahip niteliğiyle farklılaşıyor. Ayrıca küf, rutubet ve bakteri oluşumuna engel oluyor. Üstelik bunları, maliyetleri yükseltmeden yapıyor. SeraOxicoat, yüzde 100 yerli sermaye ile üretilen bir ürün olarak da dikkat çekiyor.

SeraOxicoat Ekolojik Sıva, tümüyle doğal malzemelerin karışımıyla üretildiği için doğal, sağlıklı ve çevreci olma iddiası taşıyor. Mimariye çok geniş olanaklar tanıyan, dekoratif ve işlevsel bir iç mekan sıvası olan SeraOxicoat doğru şekilde ve uygun kalınlıkta uygulandığında, yüzyıllarca bozulmadan kalabiliyor.

SeraOxicoat, SeraOxicoat Kaba Sıva ve SeraOxicoat İnce Sıva olarak iki farklı kullanıma uygun olarak piyasaya sunuluyor.
SeraOxicoat Ekolojik Kaba Sıva; tuğla, beton, brüt beton, gaz beton, bims blok, alçı levha vb. malzemelerden yatay ve düşey doğrultuda yapılmış, taşıyıcı veya bölme özelliği olan tüm elemanlara uygulanabiliyor. Ahşap ya da metale gerekli önlemler alınmadan uygulama yapılamıyor. Yapışma (aderans) yüzeyin durumu açısından çok önemli olduğundan yüzeyin mutlaka kontrol edilmesi; yüzeyi kontrol ederken aşağıda belirtilen durumlara dikkat edilip gerekli önlemlerin alınması gerekiyor:

Kaba pislikler, küflenmeler, çok düzgün yüzeyler, yağlanmış yüzeyler, emiciliği her noktada aynı olmayan yüzeyler, donmuş yüzeyler, değişik türden yüzey malzemelerinin olması, yapının neminin çok yüksek olması, pürüzün fazla olması gibi durumlar, yüzeyin elverişli olmamasına örnek olarak sayılabilir. Bu gibi durumlarda inşaat sahipleri ya da teknik sorumluları uyarılmalı.

SeraOxicoat İnce Sıva kullanımındaysa öncelikle yüzeyde bulunabilecek SeraOxicoat Ekolojik Kaba Sıva artıkları ve oluşmuş mastar çizgileri spatula yardımı ile temizleniyor (raspa yapılır). Belirtilen oranlarda su ile karıştırılarak hazırlanan SeraOxicoat Ekolojik İnce Sıva çelik mala üzerine alınıyor. Çelik mala üzerindeki sıva en az 1 mm kalınlık oluşturacak şekilde aşağıdan yukarıya doğru yüzeye sıvanıyor. Geniş ağızlı eğri saplı spatula yardımı ile son düzeltmeler yapılarak SeraOxicoat Ekolojik İnce Sıva uygulaması bitiriliyor.

Seranit Yapı Grubu Seraxicoat ürününün dağıtımı konusunda da boya sektörünün önemli markalarından Polisan Boya ile işbirliği yapıyor. Bu kapsamda; SeraOxicoat, güçlü bayi yapısına sahip Polisan Boya’nın Türkiye geneline yayılmış 7 bin satış noktasından tüketiciye ulaşacak.

SeraOxicoat’un özellikleri:
*Kötü kokuları yok eder.
*Küf ve bakteri oluşumunu engeller.
*Aktive edilmiş doğal elementlerin karışımından oluşur.
*Çeşitli kimyasal gazların emilimini sağlar.
*Hava kalitesini artırır.
*Ortamın nem düzeyini dengeler.
*Ses ve ısı yalıtımına katkı sağlar.
*Yanmaz.
*Ekonomiktir.
*İşleme ve onarım kolaylığı sunar.
*Kolay şekil alır, montaj yapılır.
*Her türlü yapıya kolayca uygulanır.
*Hafiftir.