İstihdam ödülü M'Expo'nun ödülü

Maltepe Belediyesi tarafından geliştirilen Uluslararası Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi Projesi, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği tarafından verilen "Yerel Yönetim Ödülleri"nde istihdam dalında ödüle layık görüldü. M'Expo'nun 25 bin kişiye istihdam sağlaması bekleniyor

İstihdam ödülü M'Expo'nun ödülü

Maltepe Belediyesi tarafından geliştirilen ve hayata geçmesi halinde 25 bin kişiye istihdam sağlaması beklenen Uluslararası Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi projesi, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği Yerel Yönetim Ödülleri töreninde "istihdam" ödülünü almaya hak kazandı. Ali Kılıç ödülünü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan aldı. Ödül töreni Seferihisar Belediye Başkanı ve SODEM Başkanı Tunç Soyer’in başkanlığında Sığacık Euphoria Aegean Resort Spa Hotel'de gerçekleşti. 

Maltepe esnafı M'Expo'yu bekliyor... Ayrıntılar için tıklayın...

25 bin kişiye istihdam sağlayacak dev proje: M'Expo
Maltepe Belediyesi tarafından tasarlanan Uluslararası Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi-M'Expo'nun toplam yatırım değeri 900 milyon Euro olacak. Yaklaşık 1 milyon metrekarelik bir alan üzerinde yükselecek olan projenin tamamlanmasıyla birlikte 25 bin kişinin iş ve çalışma olanağına sahip olması bekleniyor. 

İstihdam ödülü M'Expo'nun ödülü

M'Expo projesi nedir?
- Maltepe Fuar, Kongre ve Yaşam Merkezi, üç aşamada hazırlanacak. İlk etapta 100 bin metrekarelik kapalı alan hizmete alınacak.

- Bunu takip eden etaplarda sırasıyla 150 bin ve 200 bin metrekarelik alana yayılım gerçekleşecek.

- M'Expo'nun tamamlanmasıyla birlikte Maltepe'nin yılda 200'ün üzerinde fuara ev sahipliği yapması bekleniyor.

- Yalnızca Türkiye'nin değil uluslararası arenanın da en önemli fuar merkezlerinden biri olması beklenen M'Expo'ya yılda 20 binin üzerinde işadamının ziyareti hedefleniyor.

- M'Expo çevreci hassasiyetlere uygun bir şekilde inşa edilecek. Fuar merkezinin yanı sıra kompleks bünyesinde sosyal, kültürel ve sportif aktivite alanlarına da yer verilecek.