İzoder, Pakpen kalitesini bir kez daha onayladı

‘Malzemede ve üretimde kalite’ prensibiyle üretim yapan Pakpen, İZODER’den ikinci kez ‘Kalite Onay Sertifikası’nı aldı

İzoder, Pakpen kalitesini bir kez daha onayladı

15 Ocak 2014 / emlakwebtv
Pakpen, kalitesini sektör otoritelerinden aldığı sertifikalarla taçlandırmaya devam ediyor. İZODER önderliğinde başlatılan ‘Kalite ve Teknik Altyapı Geliştirme Hareketi’ sonucunda geçtiğimiz yıl Pakboard XPS yalıtım levhası ürününe ‘Kalite Onay Sertifikası’ alan Pakpen, aynı marka çatısında üretim yaptığı EPS için de kalitesini onaylattı.

Tuza: “İZODER gibi önemli ve bağımsız bir kurumdan ikinci kez sertifika almanın mutluluğu içindeyiz”
Fabrikalarında en genç teknolojiyi kullanan Pakpen Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuza ‘Kurulduğumuz günden beri tüm markalarımızın üretim prosesinde ‘kalite’ birincil önceliğimiz oldu. Bunun için gerek alt yapı sistemlerimizi yeniledik, gerekse TÜRKAK belgeli laboratuvarlarımızda geliştirdiğimiz ürünlerle sektörün öncüsü olmayı hedefledik. Bugün İZODER gibi önemli ve bağımsız bir kurumdan ikinci kez sertifika almanın mutluluğu içindeyiz. Ancak bu tip uygulamalarla sektörde merdiven altı üretim yapan firmaların oyunun dışında kalacaklar. Böylece tüketiciye sunulan alternatif ürünlerde kalite kaygısı kalmayacak. Bu çalışmalar neticesinde Türk yalıtım sektörünün dünya standartlarının üstünde üretim yapabilecek bir kapasiteye sahip olduğu ortaya çıkacaktır’ dedi.

İZODER’in haksız rekabeti önlemek, yalıtım sektörünün büyüme ve gelişmesinin sağlıklı ve sürdürülebilir koşullar içinde devamını sağlamak amacı ile başlattığı çalışma kapsamında piyasadan firmanın haberi olmadan alınarak testlere tabi tutulan Pakboard EPS yalıtım levhasının, verdiği beyanlara uygun olduğu sonucuna ulaşıldı.