Kadir Topbaş: “Fuar kampüsü yapacağız”

İSMOB’un açılışını yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Kuzeyde yeni yapılan havaalanı yakınında 1,5 milyon metrekarelik alanda fuar kampüsü yapmayı düşünüyoruz” dedi

Kadir Topbaş: “Fuar kampüsü yapacağız”

28 Ocak 2014 / Emlakwebtv
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, CNR Holding tarafından, Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) işbirliğinde gerçekleştirilen İstanbul Mobilya Fuarı'nın (İSMOB) açılışına katıldı. Topbaş’ın yanı sıra Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile çok sayıda yerli ve yabancı mobilya üreticisi firma yetkilileri de açılışta yer aldı.

Fuar açılışında konuşan Kadir Topbaş, İSMOB’un Avrupa’da ölçek olarak birinci sırada yer almasından dolayı büyük gurur duyduğunu ifade ederek, “Fuara 200'e yakın katılmak isteyip de katılamayan firma var. Bu fuarın büyüklüğünü ve önemini bir kez daha göz önüne seriyor” dedi.

İstanbul’a bir fuar ve kongre kampüsü inşa edeceklerini belirten Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kuzeyde yeni yapılan havaalanı yakınında 1,5 milyon metrekarelik alanda 'fuar kampüsü' yapmak üzere bir çalışmamız var. Yani orada gelenlerin konaklayabileceği, eşleri ve çocuklarıyla geldikleri zaman, eş ve çocuklarının zaman geçirebileceği, bir veya bir kaç fuarı birlikte yapabileceğimiz bir alan çalışmamız var. Aynı şekilde yine o bölgeyle ilgili bir 'kongre kampüsü' projemiz var. Bu çalışmalarla İstanbul, dünyada örneği olmayan fuar ve kongre merkezine kavuşacak.”