Kartal İstanbul'un prim şampiyonu olacak

Kartal Belediyesi'nin düzenlediği "Kartal'a Yatırım, Geleceğe Yatırım" Zirvesi'ne katılan ERA Gayrimenkul Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan: "Kartal'a talep artıyor..." dedi.

Kartal İstanbul'un prim şampiyonu olacak

Kartal Belediyesi tarafından organize edilen ve ilçeye yatırım yapan marka firma ve isimleri bir araya getiren "Kartal'a Yatırım, Geleceğe Yatırım Zirvesi"ne katılan ERA Gayrimenkul Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan, yeni konut projeleri ile birlikte bölgeye yönelik talebin yükseldiğini söyledi.

Kartal rakiplerinden bir adım önde
Baygan, "Yerinde ve Birlikte Dönüşüm" modellerinin İstanbul ve Türkiye için örnek oluşturabilecek işler sunduğunu ve bu başarının altında Kartal Belediyesi'nin imzası bulunduğunu belirterek:

"Bölgede hem konut hem ofis stoğu var. Ulaşım kolaylığıyla iş hayatının da hareketlendiği noktalardan biri ve birçok plaza inşası söz konusu. Buraya yatırım, kira çarpanı ve değer artışı gibi konular baz alınarak yapılmalı. Diğer ilçelerle kıyaslandığında değerinin daha da artması ihtimali yüksek” dedi. 

Kentsel dönüşümün pilot bölgesi Kartal
Kartal ilçesinin kentsel dönüşümün pilot bölgelerinden biri olduğunu ve bu durumun ilçeyi çok daha çekici kıldığını da söyleyen Baygan, Ataşehir gibi komşu bölgelerdeki konut fiyat aralığının Kartal için avantaj niteliği taşıdığını belirtti. Baygan:

"Özellikle metro hattıyla Kartal'dan İstanbul'un tüm bölgelerine ulaşımın kolaylaşması bölgenin değerini artıran unsurların başında geliyor. Gelişme potansiyeliyle Kartal, 20 yıl sonra Marmara havzasında önemli bir merkez olacak" ifadelerini kullandı.